СБУ відкрила справу через розголошення "списку 47".

 

Співробітники Головного слідчого управління Служби безпеки України відкрили кримінальне провадження щодо розголошення відомостей досудового розслідування, а саме публікації списку 47 загрожених журналістів, блоґерів і письменників, нібито укладеного замовниками вбивства Аркадія Бабченка.

 

Про це йдеться у повідомленні СБУ.

 

Обшуки СБУ в редакції strana.ua кілька місяців тому. Фото: Укрінформ

 

"У публікації зазначені прізвища громадян України та іноземних держав, яких планували фізично знищити в результаті терористичних актів на території нашої країни. При цьому відповідних даних та дозволу будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу, на розголошення зазначених відомостей орган досудового розслідування та процесуальний керівник не надавали", – наголосили у спецслужбі.

 

Проросійське видання strana.ua оприлюднило у вівторок список із 47 загрожених осіб, котрі нібито були позначені як потенційні жертви замовниками замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка. До цього списку, зокрема, потрапили автори Zbruč'а письменники Юрій Андрухович та Юрій Винничук.

 

У списку, зокрема, позначені теперішні та колишні російські опозиційні журналісти Матвій Ганапольський, Євген Кисельов, Катерина Сергацкова, Іван Яковина, Айдер Муждабаєв.

 

Замовників убивства Бабченка нібито також "цікавили" Віталій Портников, Данило Яневський, Роман Скрипін, Юрій Макаров, Роман Чайка, Юлія Мостова, Сергій Рахманін, Соня Кошкіна, Олена Притула, інші.

 

У списку є і колишня журналістка "Поступу" Мар'яна П'єцух, викладач Українського католицького університету Отар Довженко.

 

Видання strana.ua стверджує, що дістало цей список від своїх джерел у Службі безпеки України.

 

Минулого тижня в будівлі СБУ збирали осіб, внесених до цього списку, для того, аби поінформувати їх про перебіг справи і можливі заходи безпеки. Сама ж спецслужба офіційно не розголошувала фіґурантів цього переліку.

 

06.06.2018