Канада поскаржилася в СОТ на американські мита.

Дональд Трамп, своєю чергою, закликав владу Канади зняти торгові бар'єри для американських фермерів. 

 

 

Як повідомила в суботу, 2 червня, американська газета The New York Times з покликом на свої джерела, Оттава подала до Світової організації торгівлі (СОТ) скаргу на запровадження Сполученими Штатами в односторонньому порядку в’їзного мита на сталь і алюміній. Видання уточнює, що канадська сторона арґументує подання скарги порушенням правил СОТ з боку США і торговельних зобов'язань Вашінґтона.

 

Нагадаємо, що 1 червня набуло чинності рішення про введення США мита на сталь і алюміній для виробників з Євроунії, Мексики й Канади. Напередодні міністр торгівлі США Вілбур Росс заявив, що перемовини з Оттавою і Мехіко про перегляд Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (NAFTA) поки що затягуються і дату їхнього завершення передбачити неможливо. Тому США вирішили запровадити мита на сталь і алюміній також для Канади й Мексики.

 

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо назвав американські заходи «неприйнятними» – повідомила інформаційна аґенція Bloomberg. Президент США Дональд Трамп, своєю чергою, звинуватив Канаду, що та запровадила несправедливі торговельні бар'єри для американської сільськогосподарської продукції. 

 

Канадська влада у відповідь на дії США має намір запровадити додаткові мита на американську продукцію на суму понад 16 мільярдів доларів. Додаткові податки будуть введені, зокрема, на віскі, пивні діжки і деякі промислові товари для населення.

02.06.2018