"Нафтогаз" іронізує з лінгвістичної експертизи "Газпрому".

 

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" позбиткувалася через позов про повне скасування рішення Стокгольмського арбітражу, яке до апеляційного суду округу Свеа в Швеції подав російський газовий монополіст "Газпром". У заяві росіян, зокрема, йшлося про те, що лінгвістична експертиза буцімто виявила: вердикт писався сторонніми особами.

 

"Цікаво, чи залучали експертів з «Алмаз-Антей»", – прокоментували в "Нафтогазі".

 

НАК також долучив до свого допису у "Фейсбук" screenshot із новини, опублікованої російським виданням meduza.io. В новині росіян ішлося: до висновку про втручання "сторонніх осіб" прийшов "всесвітньо визнаний експерт-лінгвіст".

 

"Висновок експерта-лінгвіста про авторство арбітражного рішення щодо транзиту є новим доказом серйозних порушень [...], що дає підстави для його повного скасування", – зазначили в "Газпромі".

 

Російська компанія "Алмаз-Антей" є виробником зенітно-ракетних установок "Бук". Відзначилася тим, що оприлюднювала "експертизи", котрі мали відвернути підозри від Росії щодо збиття літака рейсу MH17 у небі над Донбасом у 2014 році. Зокрема, "Антей" твердив, що ракету запускали з контрольованої українськими силами території.

 

29.05.2018