Митці у Львові провели нову акцію на підтримку Олега Сенцова.

 

Учора, 28 травня, у Львові відбулася ще одна акція на підтримку режисера Олега Сенцова, який два тижні голодує в одній із російських колоній, передає Дивись.info. Організували її львівські митці.


Акція на підтримку Олега Сенцова та інших політв'язнів на площі Ринок. Фото: Дивись.Інфо.

 

Кілька десятків людей провели у центрі Львова перформанс на підтримку Олега Сенцова: на площі Ринок розставили порожні стільці за кількістю українців, ув’язнених російською владою, тобто 68, та ще кілька з написами «Наступний будь-де і будь-коли».


Фото: Дивись.Інфо.

 

Місце для акції спеціально обрали на площі Ринок, аби привернути увагу і гостей міста до проблеми українських політв’язнів у Росії.

 

Як заявили учасники акції, вже 1-2 червня масові заходи на підтримку Сенцова планують провести по всій Україні.

 

Учасники акції також збирали підписи під листом до Адміністрації президента з вимогами забезпечити створення і функціонування посади спецуповноваженого у справах українських політв'язнів, забезпечити ефективну допомогу родинам політв'язнів, інформувати суспільство про дії щодо звільнення політв'язнів, винести питання звільнення всіх політичних в’язнів на обговорення під час 44-го саміту G-7, передає Укрінформ.


Попередні акії на підтримку Олега Сенцова у Львові відбувалися біля генконсульства Росії.

 

Фото: Дивись.Інфо.

 

Олега Сенцова затримали у березні 2014 року російські спецслужби в анексованому Росією Криму разом із активістом Олександром Кольченком. Їх обвинуватили в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва вини не визнали.

 

Сенцов оголосив безстрокове голодування 14 травня 2018 року, заявивши, що припинить його лише у разі звільнення всіх українських політв'язнів, яких утримують у РФ.

29.05.2018