Вандали викрали пам'ятник Чорноволу з музею в його рідному селі.

 

У селі Вільхівець на Черкащині на подвір'ї садиби-музею В’ячеслава Чорновола вночі на 23 травня зруйнували пам'ятник В’ячеславу Максимовичу та викрали бронзове погруддя.

 

Про це повідомив син лідера Народного руху України Тарас Чорновіл на своїй сторінці у Facebook.

 

Пам'ятник В’ячеславу Чорноволу у Вільхівці. На знимці – Чорноволова сестра й онук. "Цей пам'ятник мені подобався, на відміну від київського та львівського", – жалкує Тарас Чорновіл

 

"Погруддя спиляли просто й безперешкодно, бо музей не охороняється. Взагалі! Для цього нічого не передбачено. Те, що не обчистили саму меморіальну частину, то тільки тому, що для злодіїв там узагалі нічого цікавого нема, мабуть же приходили раніше, приглядалися", – зазначив Тарас, поскаржившись на те, що пам'ять про В’ячеслава Чорновола занедбано.

 

"Те, що ми називаємо музеєм, насправді музеєм не є! Нема в Україні жодного музею В’ячеслава Чорновола. Київський меморіальний, саме як музей, а не кімнату зі стендами, знищено пару років назад. А музей у Вільхівці – це лише меморіальна частина – вчительська хата, в якій жили батьки та провів дитинство й юність він сам. Усе те, що насправді потрібно для передання досвіду, розуміння, з чого й як постала незалежна Україна, чому так циклічно повторюються її проблеми, мало б міститися в хоча б якійсь експозиції, в дослідницькій роботі, візуалізації особи та її праці. Так от, для незлічимих матеріалів, які ми могли б передати музею, є місце лише на кількох перекидних стендиках, які вдалося розмістити тільки в ґанку", – поскаржився Чорновіл.

 

З його слів, вільхівецький музей має статус державного закладу культури – філії Черкаського краєзнавчого музею, і там працює лише троє осіб: директор та дві жіночки, "які водночас і прибирають, і територію утримують у належному стані, і екскурсії проводять".

 

Тарас Чорновіл запевняє, що садиба має постійну увагу з боку відвідувачів – "щодня заходить чимало людей", "часто тут зупиняються автобуси з шкільними екскурсіями, нерідко бувають відвідувачі з-за кордону", і вважає, що музей міг би стати "значним центром просвітництва, осмислення нашої національної сутності".

 

Чорновіл сподівається, що поліція знайде злочинців.

 

"У вандалів не може бути нічого святого, їх мають знайти і засудити, на що дуже сподіваюся. Принаймні, поліція зараз ніби розворушилася й, як кажуть, реально взялася шукати. Дай Боже, щоб результативно", – прокоментував він.

 

23.05.2018