Олег Сенцов оголосив голодування.

 

Український політв'язень Олег Сенцов оголосив голодування. Він вимагає відпустити всіх українців, яких утримують у Росії та анексованому Криму.

 

Про це повідомила двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан у коментарі "Громадському".

 

Сенцов повідомив адвокату, що готувався до цього кроку два місяці, відмовляючись від передач та фізично готуючи організм. Адвокат Дмитро Дінзе попередив підзахисного про всі можливі наслідки, зокрема незворотний вплив на здоров'я. Однак Сенцов заявив, що готовий померти, якщо вимог не виконають.

 

"Я, Сенцов Олег, громадянин України, незаконно засуджений російським судом, перебуваючи у колонії м. Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 р. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, що перебувають на території РФ. Разом та до кінця! Слава Україні», – написав Сенцов у заяві.

 

Сестра Сенцова Наталія Каплан висловила побоювання, що голодування може не дати очікуваних Олегом результатів. "Я не можу підтримати Олега в цьому. Мені здається, це нерозумно, і від голодування більше шкоди, ніж користі. Дуже страшно за нього. Олег чотири роки в пекельних умовах, без вітамінів, без сонця, без нормального харчування, під страшним психологічним пресом. Цей його крок змушує нервувати, але я знаю Олега і знаю, що він не відступить. Мені залишається тільки сподіватися, що він витримає і досягне поставленої мети", – зазначила вона.

 

Наразі Сенцова утримують в одиночній камері. Адвокат Дінзе не відкидає, що Сенцова скерують на примусове психіатричне обстеження і застосують примусове годування.

 

"Його зараз перевели в безпечне місце, куди переводять людей, які так чи інакше відмовляються від їжі і переходять на голодування. Сидить він у цьому місці сам, його вже відвідало керівництва колонії, із ним розмовляли. Але він, скажімо так, сповнений рішучості продовжити голодування до останнього – поки це не призведе до якогось результату", – пояснив адвокат.

 

Дінзе намагався відмовити Сенцова від голодування, пропонував йому різні варіанти, які могли б, на його думку, спрацювати: написати касацію до Верховного суду, оскаржити вирок. "Але він не вірить російському правосуддю, він сказав: «Не треба витрачати на це час. Просто це безглуздо – писати людям, власне які тебе незаконно ув’язнили»", – переповів адвокат.

 

Олег Сенцов також сподівається, що його голодування змусить Європейський суд з прав людини розглянути його скаргу "хоча б у якомусь обсязі". Адвокат зазначив, що під час останньої зустрічі з Сенцовим його підзахисний, "уже досить схудлий, але з певною рішучістю", сказав: він збирається піти до кінця. "Або я помру в колонії, або мої умови будуть виконані", – переказав захисник.

 

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016 році звільнили під час обміну, Чирній залишається в колонії в Магадані.

 

Нині Сенцова утримують у колонії "Білий ведмідь" у місті Лабитнангі.

 

16.05.2018