Україна засудила запуск Керченського моста.

 

Президент України Петро Порошенко засудив зведення Керченського моста і назвав будівництво грубим порушенням міжнародного права. Голова держави вважає, що міст, відкритий у вівторок за участі президента Росії Владіміра Путіна, знадобиться росіянам для втечі з півострова.

 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

 

"Незаконне будівництво Керченського моста є черговим свідченням нехтування міжнародним правом з боку Кремля. Особливо цинічним є той факт, що його відкриття відбувається напередодні чергової річниці депортації кримськотатарського народу сталінським режимом", – прокоментував Порошенко.

 

"Попри марні спроби Москви легітимізувати тимчасову окупацію Кримського півострова, послідовні рішення цілої низки міжнародних судових інстанцій підтверджують – тягар вчиненого міжнародного злочину для Росії лише зростатиме. Україна і надалі послідовно захищатиме свої позиції", – запевнив Президент, нагадавши про те, що офіційний Київ подав до Арбітражного трибуналу Конвенції ООН з морського права клопотання про захист суверенних інтересів України, зокрема у зв’язку із протиправним зведенням Керченського моста.

 

"Дуже прикро, що російська влада намагається втягнути у свої інфраструктурні авантюри і окремих представників європейського бізнесу, прагнучи тим самим відкупитися від міжнародно-правової відповідальності. Упевнений, агресору це не вдасться, він нестиме відповідальність сповна", – вважає Порошенко.

 

"А міст обов'язково знадобиться окупантам, коли вони будуть терміново залишати наш Крим", – пригрозив він.

 

МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із відкриттям мосту через Керченську протоку та вкотре наголосило на протиправності будівництва Росією цього інфраструктурного об’єкта без згоди України.

 

"Такі дії Москви фундаментально суперечать загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права, грубо порушують Конвенцію ООН з морського права 1982 року та двосторонні договірні зобов’язання перед Україною. В умовах російської збройної агресії проти України та тимчасової окупації Кримського півострова це фактично є спробою легітимізувати анексію частини суверенної території України", – ідеться у заяві МЗС.

 

Зовнішньополітичне відомство наголошує, що будівництво мосту, як і будь-які інші дії кремлівської окупаційної влади, "жодним чином не можуть змінити статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополь як невід’ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах".

 

"Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних діянь та відшкодовуватиме заподіяну шкоду", – додали у відомстві Павла Клімкіна.

 

МЗС запевняє, що Україна "послідовно працюватиме над розширенням національних та міжнародних санкцій до фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу через Керченську протоку".

 

Сам Павло Клімкін написав у twitter: "Насправді міст через Керченську протоку – це міст між окупованим Кримом, де люди залякані та зникають, і Росією, де можуть за один день заарештувати 1600 людей за мирний протест. Обидва кінці мосту – це шлях в нікуди".

 

16.05.2018