А мало бути весело

Окремі події в житті країни з унікальними чорноземами можна пояснити тільки глобальним потеплінням і прогресуючою деменцією

 

Шоу тижня

 

 

У минулому році популярною темою бесід на перекурах було «от цікаво, якби Вакарчук став президентом». Зараз чоловіка, який не здається без бою, у глибокодумних діалогах замінив дотепник, що рекламує ювелірні вироби в ролі одягнутого Купідона. Вітчизняна соціологія може намалювати цифри, від яких би посивіли Григорій Котовський, Юл Бріннер і Євген Кошовий, але у випадку з Володимиром Зеленським лічильники електоральних цифр переплюнули навіть самих себе.

 

Фронтмен «95 кварталу» тепер на повному серйозі розглядається в якості потенційного верховного головнокомандувача, а його партія «Слуга народу» проходить у нову Верховну Раду, як діти в школу.

 

Свого часу той самий Вакарчук-молодший ходив парламентом, нудився і категорично не знав, що він там робить. Не створили чогось особливо путнього у вищому законодавчому органі Руслана Лижичко й Оксана Білозір, а Таїсія Повалій викликала співчуття і бажання більше ніколи її не бачити.

 

Шкода, що вже майже забулося «Шоу довгоносиків», та й популярність Вєрки Сердючки залишилася в минулому – вони могли б також фігурувати в соціології щодо президентських виборів. І якщо вже Зеленський може стати президентом, то пасувало б, аби його конкурентами були Іво Бобул, Павло Зібров і, ясна річ, Михайло Поплавський.

 

 

Прем’єр тижня

 

 

Коли у Володимира Гройсмана забракне натхнення і креативу, то він може взяти консультацію у свого давнього попередника Валерія Пустовойтенка. Валерій Павлович зганяв високопоставлених державних мужів у закрите приміщення й обіцяв влаштувати їм небо в смарагдах, якщо вони не візьмуться за свої голови і не почнуть плідно працювати.

 

Поки що Володимир Борисович гідно конкурує з Пустовойтенком, бо своїм підлеглим він рекомендував:

«Я думаю, що буде дуже корисно раз на місяць всім правлінням їздити на різних поїздах, щоби не втрачалося відчуття землі чи коліс під ногами. Хтось на Маріуполь, хтось на Одесу, по всій країні. Я думаю, що нам буде цікаво спостерігати за онлайн-трансляціями ваших поїздок».

 

Прем’єр часів Кучми хотів вигнати своїх міністрів на заняття з цивільної оборони, а шеф Кабміну часів Порошенка десь його переплюнув, бо кататися у вагонах з дзюрами в підлозі – то іноді страшніше, ніж в протигазі рятувати ближнього свого.

 

Насправді страшно стане, коли Гройсман у компанію своїх радників закличе, крім Пустовойтенка, ще й Анатолія Кириловича Кінаха. Тоді на засідання уряду міністри приходитимуть з бригадами «швидкої допомоги».
 

 

Вибори тижня

 

 

Маленькі тренування до великих виборів періодично відбуваються в об’єднаних територіальних громадах. Після цього бенкету електорального волевиявлення керівник Комітету виборців України Олексій Кошель з сумом констатує:

«До спостерігачів КВУ надійшла інформація про 25 фактів підкупу (реальна цифра могла бути значно більшою), правоохоронці відкрили кримінальні провадження у 5 областях, у день голосування було спіймано на гарячому 3-х скупників голосів. І це при тому, що вибори відбувалися лише в 40 ОТГ. Абсолютні рекордсмени по купівлі голосів – політичні партії «Батьківщина», Аграрна партія і Наш край. Кілька фактів підкупу – у Радикальної партії. По одному – в БПП і Самопомочі». В КВУ дійшли висновку, що ці вибори були найбруднішими за всю історію України, а чого чекати далі, не знають навіть у Комітеті».

 

Десь у закапелках Верховної Ради лежить законопроект про кримінальну відповідальність для тих, хто підкуповує на виборах, і для тих, хто на виборах підкуповується. Сюжет цієї історії також буде цікавим напередодні забігів людей із пакетами «гречки».

 

 

Звільнення тижня

 

 

Трохи більше як три роки тому під час засідання уряду правоохоронці «запакували» шефа ДСНС Сергія Бочковського і його заступника Василя Стоєцького. Того ж дня уряд звільнив їх із посад. Обом інкримінували організацію злочинних схем із закупівлі пального у приватних компаній за завищеними цінами. Тодішній прем’єр Арсеній Яценюк казав, що так буде з кожним корупціонером, а міністр і тодішній і теперішній Арсен Аваков погрожував пальцем решті корупціонерів.

 

Все було так феєрично, що посполиті тішилися від дій нової і чесної влади, але пройшли роки, і 26 квітня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва поновив Бочковського на посаді голови ДСНС. За словами його адвоката Володимира Єніча, суд зобов’язав Кабінет Міністрів негайно поновити Бочковського на посаді голови відомства і виплатити зарплату за час, який він перебував поза головним кріслом надзвичайників.

 

У відомстві Авакова заявили, що оскаржили рішення Окружного адмінсуду Києва про поновлення Бочковського на посаді голови ДСНС, а на дії суддів Окружного адмінсуду буде подано скаргу до Вищої ради правосуддя. Боротьба з корупцією триває…

 

30.04.2018