Місцеве озеро закрили і осушили щонайменше на рік.

 

Мешканці Винників, що поблизу Львова, обурені тим, що плесо озера осушили.


Фото: Ольга Бартиш/Facebook

 

Міський голова Винників Володимир Квурт розповів, що озеро спустили, щоб забрати з нього намул, який сформувався там після останньої чистки. Він додав, що цього сезону озеро приймати відвідувачів не буде, адже його очищення потребуватиме часу й технологій, передає Твоє місто.

 

«Можливо, нам вдасться почистити його за сезон. Наступний крок – застелити дно, провести інші технічні роботи», – повідомив він.

 

Першочергово тут планують укріпити береги та дамби. Дно встелять спеціальними матеріалами, які унеможливлять забруднення з ґрунтових вод. Також встановлять додаткові фільтри джерел та каналізують прилеглі вулиці, щоб нечистоти не потрапляли в озеро, як це частково відбувалося досі.

 

Водночас, як додав Володимир Квурт, це лише частина запланованих тут робіт. За його словами, на території поблизу озера треба вирішити елементарні побутові проблеми та облаштувати якісну інфраструктуру для відпочинку.

 

«Я звернувся до керівництва "Краківського ринку", у якого в оренді перебуває озеро, з проханням розглянути можливість розробити проект та залучити інвестиції», – зазначив він.

 

Озеро перебуває в оренді у підприємства до 2022 року. Торік у листопаді воно передало в суборенду 17,3 га території біля Винниківського озера фірмі, власником якої є Григорій Козловський: для обслуговування озера, створення відпочинкового комплексу «Академія футболу» та розроблення детального плану території.

 

«Вони нам запропонували два варіанти. По-перше, організувати сучасне місце відпочинку, яке передбачає збереження плеса озера, а також збільшення площі озера за рахунок добудови штучних водойм (басейнів відкритого типу). По-друге, збільшити площу пляжів, облаштувати їх відповідно до санітарних вимог, розбудувати інфраструктуру для якісного і безпечного відпочинку. Також запропонували збудувати школу, де б навчалися юні футболісти», – розповів міський голова Винників.Такий вигляд матиме Винниківське озеро після реалізації проекту Григорія Козловського. Візуалізація: Винниківська міська рада/Твоє місто

 

На початку березня ці проекти пройшли громадські слухання. Зараз триває процес експертизи, підготовки технічної документації та узгодження юридичних моментів.

 

Чи запрацює озеро наступного року, Володимир Квурт сказати не зміг.

 

«Я маю інформацію, що за 4-5 років має бути запущений цілий об’єкт», – повідомив він.

23.04.2018