Порошенко привітав українців зі 100-річчям походу на Крим.

 

Президент України Петро Порошенко привітав українців зі 100-річчям від початку звільнення Криму від більшовиків військами Української Народної Республіки.

 

Звернення голови держави з цієї нагоди опубліковане на сайті Президента.

 

"Сьогодні виповнюється 100 років від дня, коли у 1918 році війська Петра Болбочана прорвали більшовицькі укріплення на Чонгарі й вирушили на звільнення Криму від московської окупації", – нагадав Президент. "Блискавично проведена воєнна операція із захоплення Сальківського мосту через озеро Сиваш дала змогу збройним силам Української Народної Республіки швидко просунутись у глиб півострова і 24 квітня звільнити Сімферополь", – відзначив Петро Порошенко.

 

Голова держави процитував учасника Кримського походу Бориса Монкевича: "Ніде по всій Україні не зустрічали українського війська з таким ентузіазмом, з такими оваціями і з таким захопленням, як робило це населення Сімферополя. Всі вулиці були декоровані квітами й переповнені публікою, яка радісно вітала Болбочана. Всю дорогу за самоходом бігла тисячна юрба народу, котра проводжала побідника і свого визволителя з таким запалом, з таким ентузіазмом, якому немає порівняння, якого ніколи не можна забути", – писав він у своїх спогадах. Президент певен, що "армія УНР здобула в Криму визначну перемогу".

 

"Попри значну перевагу сил «червоних», дії українських частин привели до падіння більшовицького режиму в Криму, зумовили підняття на кораблях Чорноморського флоту у Севастополі українських прапорів", – підкреслив Порошенко.

 

Президент вважає, що "досвід героїчної боротьби українського народу за рідну землю", а також нинішня кропітка праця на армію, діяльність нашої дипломатії, тиск світової спільноти "невблаганно наближають час повернення анексованого Російською Федерацією Криму та українських земель на Донеччині та Луганщині".

 

23.04.2018