Росія закидає Великій Британії отруєння Распутіна, Павла І та інших історичних постатей.

Ці звинувачення пролунали з уст офіційної речниці Міністерства закордонних справ РФ.

 

 

Представниця МЗС Росії Марія Захарова звинуватила британські спецслужби у вбивстві царського фаворита Григорія Распутіна. Виступаючи на брифінгу, вона заявила, що такі висновки можна зробити після прочитання книги колишнього аґента Скотланд-Ярду Річарда Каллена, в якій нібито наводяться архівні документи офіцерів британської розвідки. Про це повідомило російське радіо «Эхо Москвы»

 

Окрім того, за словами Захарової, Лондон причетний до загибелі російського імператора Павла I і політичного діяча Конго Патріса Лумумби. Всі ці вбивства речниця МЗС назвала «державними замовленнями». Захарова назвала Велику Британію «світовим рекордсменом з геноциду». За її оцінками, британці знищили до 95 відсотків аборигенів Австралії під час колонізації.

 

Захарова зазначила, що зробила ці заяви у відповідь на звинувачення британських властей у причетності Росії до замовних убивств за кордоном. Лондон вважає, що за нападом на колишнього аґента ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському місті Солсбері четвертого березня стоїть саме Росія. За даними британського слідства, Скрипалів отруїли нервово-паралітичною речовиною «Новичок», виробленою у російській військовій лабораторії.

 

Росія всі звинувачення відкидає. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що під час атентату в Солсбері було нібито використано іншу речовину – хімікат BZ, який розробляли США і Велика Британія. Лавров покликався на нібито висновки хімічної лабораторії в швейцарському місті Шпіці, однак у самій лабораторії заяву російського міністра не підтвердили. Пізніше висновки російської влади спростували експерти Організації із заборони хімічної зброї.

19.04.2018