Офіційно: Порошенко проситиме у Константинополя томос про помісну православну Церкву.

 

Президент України Петро Порошенко має намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос щодо помісної православної Церкви в Україні і закликає Верховну Раду оперативно підтримати спільну заяву.

 

Про це Порошенко заявив у вівторок на зустрічі з лідерами фракцій Верховної Ради, інформує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Я як президент прийняв рішення звернутися до Вселенського патріарха, до його святості з проханням про надання томосу Української незалежної, точніше, помісної автокефальної Церкви", – заявив Порошенко.

 

Голова держави також закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу.

 

"Просив би вас, шановні колеги, тому що є речі, які точно всіх нас об'єднують, щоб і парламент (бо і президент є представником українського народу, і парламент є представником українського народу), щоб парламент підтримав це звернення і зробив це якомога швидше", – додав президент.

 

З його слів, якщо буде належне рішення Верховної Ради, звернення президента і звернення церковних ієрархів, то цей заклик буде передано Вселенському патріарху. "Для того, щоб це було найближчим часом на Соборі в Синоді розглянуто і прийнято відповідне рішення. Сподіваємося, що це рішення може бути прийнято до [святкування] 1030-річчя хрещення України-Русі", – зазначив Порошенко.

 

При цім голова держави наголосив на важливості церковної єдності та єдності народу в цьому рішенні.

 

Представник Адміністрації президента Олег Медведєв поінформував на своїй сторінці у Facebook, що "всі єпископи УПЦ КП та УАПЦ у повному складі підписали звернення до Константинополя". "Настав час для "автокефального крила" УПЦ МП виходити із схронів, діставати дулю з кишені, різати московську пуповину і ставити підписи під зверненням до Його Всесвятості Варфоломія", – зазначив Медведєв.

 

17.04.2018