Україна готова дати "коридор" для виведення військ РФ із Придністров'я.

 

України згодна на виведення російських військ і озброєнь з Придністров'я через нашу територію.

 

Про це заявив спеціальний представник України з придністровського врегулювання Віктор Крижанівський під час круглого столу у вівторок, повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

"Одним із рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року було виведення російських військ із Придністров'я. І тоді вже Україна дала згоду на використання своєї залізниці і повітряного простору для виведення російських військ. Так що це питання було відпрацьоване... Наша позиція є незмінною, територію ми надамо. Ми забезпечимо безперешкодне і безпечне вивезення російських військ і боєприпасів з території Придністров'я, як тільки Росія почне це робити, принаймні висловить готовність", – наголосив Крижанівський.

 

Водночас він констатував, що Росія на сьогодні не готова це зробити, і нагадав: віце-прем'єр РФ Дмітрій Роґозін позавчора написав на своїй сторінці у Facebook, що Москва цього робити не буде, адже це може дестабілізувати ситуацію навколо конфлікту, а російські політики в Госдумі посилалися на нестабільну ситуацію в Україні, котра не сприяє вивезенню боєприпасів через її територію. "Тобто немає у Росії готовності виводити свої війська. І вони будуть чіплятися за будь-що і шукати нові причини", – пояснив спецпредставник України.

 

Крижанівський поінформував, що сьогодні готується бачення молдовської сторони статусу Придністровського регіону в рамках Республіки Молдова. Він висловив сподівання, що підготовка цього документа буде завершена до кінця року. "Наприкінці цього року ми можемо сподіватися, що будуть підготовлені певні пропозиції і вони будуть передані керівництву так званого Придністров'я. Я говорив з так званим президентом Придністров'я Красносельським, він готовий, як тільки отримає, розглянути документ. Це вже прогрес, оскільки раніше навіть мова не йшла про те, що вони готові розглядати будь-який статус у рамках Молдови. Цей жест говорить про певні позитивні зрушення у переговорному процесі. Тобто можна очікувати, що якісь зрушення наприкінці року вже можуть бути", – сказав дипломат.

 

Прем'єр-міністр Молдови Павел Філіп на 11-му Київському безпековому форумі заявив, що Молдова сподівається на досягнення домовленостей з Україною щодо виведення російських військ і озброєння з Придністров'я через українську територію.

 

17.04.2018