Порошенко: АТО змінить формат у травні.

 

Президент України Петро Порошенко заявив, що антитерористична операція на сході України завершиться у травні.

 

Про це верховний головнокомандувач сказав у Вінниці під час спілкування з регіональними ЗМІ, відповідаючи на запитання, чи може він назвати дату завершення АТО.

 

"Дата закінчення АТО буде в травні. Ми переходимо до іншого формату оборони країни згідно з прийнятим законом – парламент підтримав мій законопроект про реінтеграцію Донбасу", – цитує УНІАН.

 

"Ми запроваджуємо абсолютно нові, ефективніші заходи із застосуванням Збройних сил, з розширенням наших оборонних спроможностей, і робимо це, тому що ми бачимо різке зростання рівня загрози на сході нашої держави", – заявив Порошенко.

 

"І порох треба тримати сухим, і режим АТО, коли це все координувалося через керівництво Служби безпеки України, зараз буде переведено до керівництва Збройних сил", – додав він.

 

Нагадаємо, Верховна Рада 18 січня ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".

 

Законом, зокрема, передбачено, що АТО може завершитися "у зв’язку із введенням воєнного чи надзвичайного стану або із початком здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, передбачених цим законом".

 

22 лютого начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що АТО буде завершена, на Донбасі проводитимуть операцію Об’єднаних сил, яку очолить військове керівництво.

 

Президент призначив на посаду командувача Об’єднаних сил заступника начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва.

 

27 березня Наєв заявив, що АТО триватиме до виходу указу Президента про оголошення початку операції Об’єднаних сил.

 

05.04.2018