Місто візьме участь у пілотному проекті з відкриття даних про бюджет та управління.

 

Івано-Франківськ став одним із переможців конкурсу «Відкриті дані для міста» і візьме участь у пілотному проекті з відкриття даних про міські бюджети, послуги та управління, передає Радіо Свобода.

 

Представники влади міста 5 квітня в Києві підписали відповідний меморандум з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Держагентством з питань електронного урядування України.

 

Участь в конкурсі взяли 18 міст. Серед переможців також Кропивницький і Житомир.

 

«Громади цих трьох міст зробили великий стрибок уперед: це те, що, зокрема, потрібно інвесторам. Вони всі досліджують, куди можуть увійти, тож наявність таких даних – надзвичайно важлива для економічного розвитку цих трьох громад», – наголосив керівник проекту USAID/UK «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» Петро Матіяшек.

 

У процесі здійснення проекту також будуть перевірені дані, що є в розпорядженні міських рад, їхніх виконавчих органів, комунальних підприємств тощо, зазначив Петро Матіяшек.

 

Заступник голови Держагентства з питань електронного урядування Олексій Вискуб повідомив, що в контексті децентралізації одним з ключових завдань у 2018 році є відкриття даних щодо управління та використання місцевих бюджетів на місцях. На сьогодні, за словами Олексія Вискуба, участь українських міст у проекті дозволила розмістити у відкритому доступі важливу для містян інформацію.

 

Минулого року переможцями проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах» стали Вінниця і Чернівці.

05.04.2018