У Німеччині виявили ймовірного учасника масових розстрілів у Бабиному Яру.

Мова йде про колишнього учасника батальйону Waffen-SS.

 

 

Прокуратура німецького міста Касселя розпочала розслідування щодо можливої причетності 96-річного громадянина Німеччини до вбивства євреїв, циган і радянських військовополонених у Бабиному Яру під Києвом 1941 року. Про це в середу, 4 квітня, повідомило видання Spiegel Online з покликом на слова представника кассельської прокуратури.

 

Підозрюваний мешкає в окрузі Швальм-Едер (Schwalm-Eder). Німецькі правоохоронці підозрюють, що він міг проходити службу в батальйоні Waffen-SS, який брав участь у масових злочинах у Бабиному Яру. Німецька прокуратура зацікавилася особою ймовірного колишнього ессесмана після звернення ізраїльського Центру Симона Візенталя, який встановив його причетність до злочинів.

 

29 і 30 вересня 1941 року окупаційні німецькі війська вчинили в захопленому Києві майже цілковите винищення єврейського населення. Розстріли відбувалися в Бабиному Яру під Києвом. Організаторами злочину, внаслідок якого було знищено понад 33 тисячі євреїв, були спеціальні підрозділи SS, котрим допомагали вояки Wehrmacht.

 

Нагадаємо, що в березні цього року в Німеччині у віці 96 років помер Оскар Ґрьонінґ (Oskar Gröning), котрий отримав прізвисько «бухгалтер Освенціма». Оскар Ґрьонінґ, засуджений в липні 2015 року судом міста Люнебурґа до чотирьох років позбавлення волі за допомогу у вбивстві понад 300 тисяч осіб, помер у лікарні, так і не просидівши жодного дня у в’язниці. Справа Ґрьонінґа отримала широкий резонанс, оскільки вперше за співучасть в убивствах був визнаний працівник концентраційного табору, котрий особисто у вбивствах участі не брав.

04.04.2018