Заледве не відбулася сутичка американських вояків з росіянами в Сирії.

Інциденту вдалося запобігти лише тому, що американське військове командування вчасно повідомило Кремль про таку небезпеку.

 

 

Як заявив глава Пентагону Джеймс Меттіс (James Mattis), війська США запобігли зіткненню з росіянами в Сирії, аналогічному тому інциденту, коли внаслідок авіаудару Сполучених Штатів загинули російські найманці. Про це повідомило радіо Voice of America.

 

«Російські елементи пересувалися лінією розмежування на схід від річки Євфрат – до тієї території, де сторони можуть проводити операції. Однак вони підійшли дуже близько до позицій солдатів США. Голова Комітету начальників штабів ЗС США генерал Джозеф Данфорт (Joseph Dunford) тоді зв'язався з начальником Генштабу РФ Валерієм Герасимовим в зв'язку з інцидентом, після чого росіяни відступили», – розповів Меттіс.

 

Американський міністр оборони не уточнив, коли саме це сталося, проте відомо, що 22 березня Пентагон випустив заяву про те, що Данфорт і Герасимов провели перемовини щодо Сирії та низки інших питань.

 

Нагадаємо, що 8 лютого в Сирії під авіаудар очолюваної США коаліції потрапили загони росіян, котрі намагалися захопити місцевий нафтозавод. Повідомляли, що ці загони були сформовані в основному з російських найманців, передовсім ПВК «Ваґнера».

28.03.2018