Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов призначив художника Олександра Ройтбурда директором Одеського художнього музею.

 

Про це повідомляє LB.ua.

 

 

Контракт із Ройтбурдом підписано на 5 років. Зокрема, новопризначений директор зобов'язався зробити ремонт у приміщеннях і привернути до музею увагу нових відвідувачів.

 

Голова Одеської ОДА Максим Степанов сказав, що мусив затвердити Ройтбурда, бо так вимагає закон. 

 

Олександр Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею ще 6 грудня, і, згідно з процедурою, обласна рада мала його призначити – однак дотепер цього не зробила цього.

 

"Людина, яка пройшла конкурс і представила свою програму, мусить бути призначена на посаду, – прокоментував Степанов. – Я вірю, що Одеса дійсно стане культурним центром. Не тільки України, а й усієї Європи".

 

"Я радий, що, незважаючи на той жах і ту кількість бруду, яку вилили мені на голову абсолютно неаргументовано, сьогодні прийнято справедливе і законне рішення. Я дуже вдячний губернатору за підтримку і вольові дії", – прокоментував своє призначення Олександр Ройтбурд.

 

Свою підтримку призначенню художника висловив і міністр культури Євген Нищук: "Російська ескалація відбувається не тільки на сході країни. На жаль, деякі люди підтримують цей рух усередині країни. І дуже прикро, що цей процес ініціюють депутати облради".

 

Лист на підтримку художника писали півсотні митців, у тому числі Сергій Жадан, Юрій Андрухович та інші, які закликали голову Одеської ОДА призначити Ройтбурда директором.

 

Окремо з підтримкою виступили українські "музейники".

 

19.03.2018