Олександра Ройтбурда призначено директором Одеського художнього музею.

 

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов призначив художника Олександра Ройтбурда директором Одеського художнього музею.

 

Про це повідомляє LB.ua.

 

 

Контракт із Ройтбурдом підписано на 5 років. Зокрема, новопризначений директор зобов'язався зробити ремонт у приміщеннях і привернути до музею увагу нових відвідувачів.

 

Голова Одеської ОДА Максим Степанов сказав, що мусив затвердити Ройтбурда, бо так вимагає закон. 

 

Олександр Ройтбурд переміг у конкурсі на посаду директора Одеського художнього музею ще 6 грудня, і, згідно з процедурою, обласна рада мала його призначити – однак дотепер цього не зробила цього.

 

"Людина, яка пройшла конкурс і представила свою програму, мусить бути призначена на посаду, – прокоментував Степанов. – Я вірю, що Одеса дійсно стане культурним центром. Не тільки України, а й усієї Європи".

 

"Я радий, що, незважаючи на той жах і ту кількість бруду, яку вилили мені на голову абсолютно неаргументовано, сьогодні прийнято справедливе і законне рішення. Я дуже вдячний губернатору за підтримку і вольові дії", – прокоментував своє призначення Олександр Ройтбурд.

 

Свою підтримку призначенню художника висловив і міністр культури Євген Нищук: "Російська ескалація відбувається не тільки на сході країни. На жаль, деякі люди підтримують цей рух усередині країни. І дуже прикро, що цей процес ініціюють депутати облради".

 

Лист на підтримку художника писали півсотні митців, у тому числі Сергій Жадан, Юрій Андрухович та інші, які закликали голову Одеської ОДА призначити Ройтбурда директором.

 

Окремо з підтримкою виступили українські "музейники".

 

19.03.2018