Exxon Mobil припиняє співпрацю з «Роснефтью».

Це пов'язано з американськими і європейськими санкціями проти Кремля.

 

 

Американський нафтогазовий велетень Exxon Mobil має намір відмовитися від спільних проектів з російською державною компанією «Роснефть». Як стало відомо в четвер, 1 березня, ухвалюючи таке рішення, Exxon покликається на санкції Європейської Унії та Сполучених Штатів щодо Росії, запроваджені через анексію Криму 2014 року.

 

Керівництво американської енергетичної компанії повідомило, що процес виходу зі загальних проектів буде розпочато вже поточного року. Про це подає газета New York Times. Від «Роснефти» коментарів поки що не надійшло.

 

Для Exxon Mobil таке рішення є вельми різкою зміною курсу, оскільки раніше представники концерну стверджували, що антиросійські санкції порушують права американських фірм на міжнародному ринку.

 

Також варто зазначити, що спільне з «Роснефтью» підприємство було погоджено за головування в концерні Рекса Тіллерсона, котрий зараз обіймає посаду державного секретаря США. Минулого року через співпрацю з російською державною компанією Exxon був змушений сплатити штраф на суму приблизно 2 мільйони доларів.

 

Нагадаємо, що у кооперації з росіянами Exxon Mobil розвивав проекти нафто- і газовидобування на шельфі в Карському, Чукотському, Чорному морях, а також на морі Лаптєвих. Окрім цього, Exxon Mobil був оператором нафтогазового проекту «Сахалін-1». За даними російських ЗМІ, які покликаються на щорічний звіт Exxon, збитки компанії у зв'язку з виходом з проектів з «Роснефтью» сягнуть близько 200 мільйонів доларів.

01.03.2018