Прокуратура: В мітингу під ВР АРК брали участь російські військовики.

 

Слідству вдалося похвилинно встановити події 26 лютого 2014 року під будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим – у день, коли під стінами кримського парламенту зібралися мітинги противників і прибічників України і коли згодом перебрані силовики взяли штурмом раду автономної республіки.

 

Про це розповів прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов, коментуючи розслідування кримінального провадження за фактами незаконного перешкоджання представниками проросійських організацій проведенню мітингів на підтримку територіальної цілісності України із застосуванням фізичного насильства, побиття громадян, а також неналежного виконання службових обов’язків працівниками правоохоронних органів, які забезпечували охорону громадського порядку.

 

Досудове розслідування у цій справі провадить Головне управління Національної поліції в Криму та Севастополі, а процесуальне керівництво здійснює прокуратура АРК.

 

Зокрема, слідство встановило потерпілих осіб, а також співробітників правоохоронних органів та їхнє керівництво, які мусили забезпечити охорону громадського порядку.

 

Окрім цього, правоохоронці встановили, що на мобільні телефони сепаратиста Сєрґєя Аксьонова протягом дня постійно надходили дзвінки від абонентів Російської Федерації.

 

"Досить важливим фактом є те, що зі сторони проросійських активістів, які стояли з гаслами про від’єднання півострова від України, були перевдягненні військові регулярних військ Російської Федерації, які в подальшому брали активну участь у захопленні аеропортів, адміністративних будівель та військових частин. Також під час проведення мирного мітингу за територіальну цілісність України були присутні кубанські козаки. Зауважу, що обидві категорії цих осіб не мають ніякого стосунку до волевиявлення населення півострова", – розповів прокурор автономії.

 

Наразі трьом особам – керівникам правоохоронних органів – повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 367 ч. 2 КК України. Вони оголошені у розшук.

 

"Слідство встановило, що наслідком їхнього халатного ставлення до виконання службових обов’язків з забезпечення охорони громадського порядку під час мітингу відбулися зіткнення між сторонами, в результаті чого 16 осіб отримали тілесні ушкодження та 2 людини загинули", – зазначили в прокуратурі.

 

26.02.2018