У приватній садибі встановили пам’ятник Героям Небесної сотні.

 

 

24 лютого, до Дня вшанування Героїв Небесної сотні, у Шимбарку біля Горлиць, Малопольського воєводства, відкрито пам’ятний знак Небесній сотні та Революції Гідності. Пам’ятний знак встановлено з ініціативи та за кошт польського дисидента та інтелектуала Алєксандра Каліновського.

 

«Це моя маленька лепта на пошанування великого чину і великої жертви тих людей, – зазначив під час відкриття пам’ятника пан Каліновський. – І моя велика вдячність тим людям, які так по-лицарськи боронили честь і гідність людини».

 

Торкаючись нинішнього стану польсько-українських стосунків, Алєксандр Каліновський наголосив: «Мене не зневірює і не знеохочує нинішній стан польсько-українського діалогу на політичному рівні. Політична кон’юнктура живе короткими каденціями, а наше прагнення до миру, гідності і братерства – вічні. Ні для гідності, ні для братерства не потрібно санкцій ні політиків, ні урядовців. Справжнє братерство виходить із серця і долає упередження, ворожість та кордони».

 

Алєксандр Каліновський походить із русько-литовсько-польського шляхецького роду Калиновських. У 70-х роках перебував під слідством та був ув’язнений польським комуністичним режимом. Після виходу із в’язниці еміґрував до Західної Європи. Із відновленням незалежності Польщі повернувся на батьківщину і оселився у Шимбарку.

 

 

26.02.2018