Компанія SpaceX запустила в космос супутники для роздачі «світового інтернету».

Також ракета-носій вивела на орбіту супутник, призначений для радіолокаційного спостереження за Землею.

 

 

Ракета Falcon 9 приватної аерокосмічної компанія SpaceX стартувала рано-вранці в четвер, 22 лютого, з авіабази Ванденберґ у Каліфорнії. Ракета-носій вивела на орбіту три супутники: іспанський супутник PAZ, призначений для радіолокаційного спостереження за Землею в державних і комерційних цілях, а також два тестові супутники Microsat 2a і 2b. Про це повідомило видання Bild.

 

Останні два супутники призначені для системи забезпечення доступу до високошвидкісного інтернету у віддалених районах планети. Керівник SpaceX Ілон Маск назвав цю систему Starlink.

 

Microsat 2a і 2b стали першими з дванадцяти тисяч супутників, які планують запустити у майбутньому в рамках програми Starlink. Компанія розраховує отримувати прибуток за рахунок продажу доступу в інтернет через систему, яка, за її словами, працюватиме у всьому світі.

 

Нагадаємо, що на початку лютого компанія SpaceX здійснила демонстраційний пуск важкої ракети-носія Falcon Heavy. Вона вивела в міжпланетний простір особистий автомобіль Ілона Маска Tesla Roadster. Надалі ракети такого типу планують використовувати для польоту людини на Марс.

22.02.2018