Допит Порошенка припинили дочасно на питанні про Ростов і Мальдіви.

 

Суддя Оболонського суду Києва Владислав Дев’ятко перервав допит президента України Петра Порошенка як свідка у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича та закрив судове засідання.

 

Про це повідомляє аґенція УНІАН.

 

Судове засідання припинилося після того, як адвокати Януковича поцікавились у Порошенка про підстави відсторонення Віктора Януковича з посади й те, чи відпустка теперішнього президента на Мальдівах не була передумовою для подібного кроку з боку Верховної Ради.

 

Відповідаючи на питання про те, чому Порошенко як народний депутат у 2014 році голосував за постанову Верховної Ради про покладення обов’язків президента на Олександра Турчинова, голова держави сказав: “Моєю мотивацією по голосуванню за постанову про покладення обов’язків на Турчинова... Я ще раз наголошую: цією постановою не припинялися повноваження президента Януковича у зв’язку з тим, що він зник. І як він зник? З ним немає зв’язку. А чому з ним немає зв’язку? Тому що ніхто не знає, де він – чи в Сімферополі, чи в Севастополі, чи в Анапі, чи в Краснодарському краю, чи в Ростові, чи де він. Ніхто цього не знає. А проти країни нашої здійснюється агресія. І з боку Верховної Ради, народних депутатів була би безвідповідальність і бездіяльність, якщо б вони своєчасно не реагували на виклики, які постали перед країною, у тому числі і внаслідок агресії”.

 

У відповідь адвокат Януковича Віталій Сердюк запитав у Порошенка: “Чому в той час, коли ви перебували у відпустці і ніхто не знав, де ви знаходитесь впродовж тижня, не було прийнято жодних постанов про ваше усунення?”

 

Після цього слово взяв головуючий суддя і сказав: “Петре Олексійовичу, я прошу вибачення, захисники навмисно ставлять питання, які не стосуються цього кримінального провадження. Я вимушений припинити ваш допит”.

 

Суддя Дев’ятко оголосив перерву в засіданні до 10:00 22 лютого і додав, що чекає від захисників Януковича їхніх свідків для допиту. Також він сказав, звертаючись до адвокатів екс-президента, що вимушене припинення допиту Порошенка залишатиметься на їхній “правовій репутації і правовій совісті”.

 

21.02.2018