Фристайліст Олександр Абраменко здобув для України перше "золото" Олімпіади.

 

Український фристайліст Олександр Абраменко здобув для України золоту медаль у дисципліні лижної акробатики на Олімпійських іграх у корейському Пхьончхані.

 

У суперфіналі 29-річний атлет із Миколаєва успішно виконав стрибок, котрого він ніколи не практикував на офіційних змаганнях, і показав найвищий результат серед учасників – 128,51 бала. Китайський спортсмен Цзя Цзонян мінімально відстав від Абраменка (128,05), а "бронзу" здобув Ілля Буров із команди "Олімпійські атлети з Росії" (122,17).

 

 

Для України це перша медаль на Олімпіаді-2018. Абраменкове "золото" є також першою медаллю для українських фристайлістів за всі роки участі в Зимових іграх. У загальній командній скарбниці це третя золота медаль (після перемоги ковзанярки Оксани Баюл у Ліллехаммері-1994 та команди біатлоністок у Сочі-2014), а загалом – восьма у зимових дисциплінах.

 

Після перемоги Олександр Абраменко відзначив, що боротьба була дуже тяжкою. "До останньої секунди змагань була дуже напружена боротьба. Хвилини очікування останнього стрибка були дуже нервовими", – зізнався спортсмен. Він додав, що для атлетів велику роль грала удача, "щоб усе зійшлося", хоча "і значення майстерності ніхто не скасовував".

 

Абраменко зізнався, що фінальний його стрибок – найкращий номер, який йому вдавався у сезоні. "Я йшов на фінальний стрибок і думав: хоч би так сталося, щоб це був найкращий стрибок у моїй кар’єрі. Не було часу його відпрацювати, цей стрибок. Але ризик виправдався: це був найкращий мій стрибок за цю зиму”, – сказав Олександр.

 

 

Варто зазначити, що Абраменко у першій кваліфікації мав лише дев’яте місце, на другій стадії – четверте. У фіналі він ішов на 3-4 позиціях, натомість під час вирішальної спроби у суперфіналі продемонстрував висококласний виступ, який не вдалося перевершити жодному з конкурентів.

 

Для Олександра Абраменка це вже четверта Олімпіада. У Турині-2006 він посів 27-ме місце, у Ванкувері-2010 – 24-те, у Сочі-2014 пробився у фінал, де показав шостий результат.

 

19.02.2018