Уряд пропонує парламенту відкласти імплементацію "мовної статті" до 2023 року.

 

Кабінет Міністрів України схвалив проект закону, який передбачає продовження перехідного періоду для імплементації мовної статті закону "Про освіту" на три роки – до 2023-го.

 

Таке рішення ухвалили на засіданні уряду у середу, повідомляє "Укрінформ".

 

"Ідеться про внесення змін до пункту 3 розділу 12 "Прикінцеві та перехідні положення" закону “Про освіту” – реалізація мовної статті для дітей національних меншин. Зараз усі відчули на міжнародній арені напруження і маніпулятивні заяви міністра закордонних справ Угорщини. Ми як Україна після рішення Венеційської комісії одразу створили "дорожню карту" імплементації рекомендацій Венеційської комісії, і ми рухаємося винятково згідно з цими рекомендаціями", – сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

 

Вона назвала "маніпуляцією і шантажем" дії Угорщини, яка блокує засідання Україна-НАТО, змушуючи Україну призупинити дію закону.

 

"Такого немає в рекомендаціях Венеційської комісії. Крім того, ми ведемо консультації з угорською громадою, уже було дві великі зустрічі у Береговому, Ужгороді і в Києві, але разом з тим сьогодні мали продовжуватися ці консультації, однак лідери угорської громади нас повідомили, що вони не приїдуть на ці консультації через подання депутатів "Опозиційного блоку" до Конституційного суду", – сказала Гриневич.

 

Угорщина вже вдруге заблокувала проведення засідання Комісії Україна-НАТО на міністерському рівні через претензії до "мовної" статті українського закону про освіту.

 

7 лютого у Міністерстві закордонних справ України повідомили про узгодження ключових питань з представниками Угорщини, в тому числі і шляхів врегулювання мовного питання.

 

Водночас у МЗС Угорщини заперечили факт досягнення таких домовленостей.

 

Нагадаємо, раніше начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти та науки Ганна Новосад сказала в інтерв'ю Z, що Україна не вноситиме змін до самої 7-ї статті закону "Про освіту", водночас годиться змінити пункт перехідних положень щодо термінів імплементації законодавчих змін.

 

"Ні, у рекомендаціях Венеційської комісії не вказано, що нам слід вносити зміни до 7-ої статті. Комісія рекомендує нам продовжити перехідний період для переходу до нової моделі ведення навчального процесу у школах національних меншин (закон «Про освіту» передбачає, що ця модель розпочне діяти у 2020 році). Але це закладено не в самій 7-ій статті, а в перехідних положеннях закону. Тому нам не треба змінювати саме цю статтю – ми можемо внести відповідні правки до перехідних положень. Відповідні зміни вже розроблені МОН та перебувають на погодженні в інших міністерствах, після чого ми передамо їх до парламенту", – прокоментувала Новосад, додавши, що в попередньому проекті Міносвіти пропонує пролонґувати перехідний період саме до 2023 року.

 

14.02.2018