Кабінет Міністрів України схвалив проект закону, який передбачає продовження перехідного періоду для імплементації мовної статті закону "Про освіту" на три роки – до 2023-го.

 

Таке рішення ухвалили на засіданні уряду у середу, повідомляє "Укрінформ".

 

"Ідеться про внесення змін до пункту 3 розділу 12 "Прикінцеві та перехідні положення" закону “Про освіту” – реалізація мовної статті для дітей національних меншин. Зараз усі відчули на міжнародній арені напруження і маніпулятивні заяви міністра закордонних справ Угорщини. Ми як Україна після рішення Венеційської комісії одразу створили "дорожню карту" імплементації рекомендацій Венеційської комісії, і ми рухаємося винятково згідно з цими рекомендаціями", – сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

 

Вона назвала "маніпуляцією і шантажем" дії Угорщини, яка блокує засідання Україна-НАТО, змушуючи Україну призупинити дію закону.

 

"Такого немає в рекомендаціях Венеційської комісії. Крім того, ми ведемо консультації з угорською громадою, уже було дві великі зустрічі у Береговому, Ужгороді і в Києві, але разом з тим сьогодні мали продовжуватися ці консультації, однак лідери угорської громади нас повідомили, що вони не приїдуть на ці консультації через подання депутатів "Опозиційного блоку" до Конституційного суду", – сказала Гриневич.

 

Угорщина вже вдруге заблокувала проведення засідання Комісії Україна-НАТО на міністерському рівні через претензії до "мовної" статті українського закону про освіту.

 

7 лютого у Міністерстві закордонних справ України повідомили про узгодження ключових питань з представниками Угорщини, в тому числі і шляхів врегулювання мовного питання.

 

Водночас у МЗС Угорщини заперечили факт досягнення таких домовленостей.

 

Нагадаємо, раніше начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства освіти та науки Ганна Новосад сказала в інтерв'ю Z, що Україна не вноситиме змін до самої 7-ї статті закону "Про освіту", водночас годиться змінити пункт перехідних положень щодо термінів імплементації законодавчих змін.

 

"Ні, у рекомендаціях Венеційської комісії не вказано, що нам слід вносити зміни до 7-ої статті. Комісія рекомендує нам продовжити перехідний період для переходу до нової моделі ведення навчального процесу у школах національних меншин (закон «Про освіту» передбачає, що ця модель розпочне діяти у 2020 році). Але це закладено не в самій 7-ій статті, а в перехідних положеннях закону. Тому нам не треба змінювати саме цю статтю – ми можемо внести відповідні правки до перехідних положень. Відповідні зміни вже розроблені МОН та перебувають на погодженні в інших міністерствах, після чого ми передамо їх до парламенту", – прокоментувала Новосад, додавши, що в попередньому проекті Міносвіти пропонує пролонґувати перехідний період саме до 2023 року.

 

14.02.2018