Росіян вигнали з олімпійських трибун за прапор з Лєніним.

Комуністична символіка в Південній Кореї заборонена з огляду на жорстке протистояння з КНДР.

 

 

Інцидент трапився на Олімпійських іграх-2018 в південнокорейському Пхьончхані під час лижних змагань. Працівники стадіону намагалися відібрати у російських уболівальників на трибунах прапор із зображенням ідеолога більшовизму Володимира Лєніна. Прапора вболівальники так і не віддали, через що їм довелося покинути змагання.

 

«Ось так росіян утискають. Не дають нормально повболівати. Ці прапори не заборонені, ми читали правила і запитували у російських волонтерів», — заявив уболівальник, який назвався «Алєксєєм з Колими», повідомила Газета.Ru.

 

Своєю чергою, адміністрація стадіону пояснила, що комуністична символіка заборонена через напружені відносини Сеула з Пхеньяном.

 

Нагадаємо, виконком Міжнародного олімпійського комітету (МОК) в грудні 2017 року відсторонив російську збірну від Олімпійських ігор в корейському Пхьончхані через допінґовий скандал. МОК вважає доведеним той факт, що в Росії на державному рівні підтримували вживання допінґу і організували цілу систему фальшування допінґ-проб.

 

Загалом Росія просила МОК допустити в Пхьончхан 389 спортсменів, однак запрошення отримали лише 169. Під час церемонії відкриття Олімпіади їх оголошували як «олімпійських спортсменів з Росії», а самі вони йшли не під російським, а під олімпійським прапором. Також в разі їхньої перемоги на Іграх звучить не російський, а олімпійський гімн.

13.02.2018