Закон про антикорупційний суд не відповідає вимогам МВФ, – голова представництва.

 

Голова представництва місії Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман заявив, що президентський законопроект про створення антикорупційного суду не відповідає умовам програми МВФ.

 

Про це Люнгман сказав у інтерв'ю "Громадському".

 

Представник МВФ наголосив, що створення незалежного антикорупційного суду – ключова вимога для наступного етапу перевірки, яка має визначити, чи отримає Україна черговий транш від МВФ.

 

"Що є дійсно визначальним – це необхідність створити незалежний антикорупційний суд, набрати незалежних суддів із бездоганною репутацією, запустити роботу цього суду без затримок. Щодо законопроекту існує широкий консенсус [серед міжнародних партнерів та донорів] – документ у нинішньому його вигляді не забезпечує вищезгаданих результатів, він не відповідає вимогам програми МВФ, а також рекомендаціям Венеційської комісії. Наразі треба зробити крок назад і забезпечити створення законодавства, яке посилить успішну боротьбу з корупцією серед високопосадовців", – сказав представник місії.

 

Серед інших вимог програми Люнгман називає підвищення цін на газ, процес приватизації, пенсійну, а також земельну реформи.

 

Нагадаємо, у понеділок в Україні почала роботу місія МВФ.

 

13.02.2018