Коаліційна угода: Німеччина підтримуватиме Україну, але за певних умов.

 

У коаліційній угоді між ХДС/ХСС та СДПН передбачено підтримку Німеччиною відновлення територіальної цілісності України та подальшого розвитку країни, водночас до Києва теж є певні вимоги.

 

Про це пише "Німецька хвиля".

 

Так, у пріоритетах внутрішньої та зовнішньої політики майбутнього німецького уряду йдеться про плани надавати Україні підтримку з метою повного відновлення територіальної цілісності країни, а також допомогу для посилення стабільності та подальшого суспільного розвитку.

 

Уряд ФРН готовий надавати кошти для відбудови Донбасу. З метою домогтися миру на Донбасі новий німецький уряд і надалі активно співпрацюватиме з Францією, наголошується в документі.

 

Утім, обіцяну підтримку надаватимуть Україні лише за певних умов. Йдеться насамперед про виконання офіційним Києвом своїх зобов'язань у межах мінських домовленостей, що передбачає, зокрема, відведення важких озброєнь від лінії розмежування та встановлення справжнього режиму припинення вогню.

 

В угоді наголошується, що за дотриманням перемир'я на Донбасі має спостерігати миротворча місія ООН.

 

Крім того, у Берліні й надалі розраховують, що Київ не припинить процес реформ, особливо в сфері боротьби з корупцією. Метою таких перетворень має стати всеосяжна модернізація країни.

 

Готовність надавати Україні відповідну фінансову підтримку прив'язана до прогресу з втіленням реформ, ідеться у тексті угоди. Так само коаліційний договір засуджує дії Росії в Криму та на Донбасі й закликає бути пильними через нинішню російську зовнішню політику.

 

08.02.2018