Прокуратура викрила схему "видобутку" криптовалюти на користь рухів "ДНР/ЛНР".

 

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив про встановлення організатора схеми видобутку криптовалюти, частина якої йшла на фінансування терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР".

 

Про це Матіос заявив на брифінґу, повідомляє аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Слідство встановило людину, яка організувала це так зване провадження, слідство отримало дані про коло осіб, які сприяли незаконному ввезенню товарів подвійного призначення... Зараз вживають заходів щодо встановлення місця перебування організатора незаконної оборудки, а також із його доправлення до органів досудового розслідування", – повідомив Матіос.

 

З його слів, у Києві для роботи незаконної схеми надавалися ресурси ПАТ "Квазар".

 

"На кількох майданчиках кількох поверхів було вилучено... понад 400 "ферм" для майнінгу криптовалюти і більше тисячі блоків живлення, більше тисячі відеокарт і близько 1500 жорстких дисків, 500 материнських плат, ноутбуки, документи, які, зокрема, підтверджують перерахування коштів на територію з банківськими реквізитами РФ", – розповів Матіос.

 

Він додав, що під час обшуку за місцем фактичного розміщення "ферм", зокрема в Черкасах, встановлено несанкціоновану врізку в загальну мережу електроенергії. Зі слів головного військового прокурора, фахівці обленерго кажуть про несплату за використану електроенергію до 800 тис. грн на місяць.

 

Начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олександр Климчук додав, що йдеться про документування фактів генерування і перерахування криптовалюти на території ОРДЛО.

 

"Цю криптовалюту використовували НЗФ на території "ЛНР" і "ДНР" для фінансування військових акцій... інформаційних акцій проти нашої держави, зокрема, за ці кошти фінансувалася мережа інтернет-ресурсів, сайтів, на яких висвітлювали неправдиві дані про Україну. Цими коштами виплачували зарплату адміністраторам соцмереж, які проводять спеціальні інформаційні операції щодо нашої держави", – розповів він.

 

Зі слів Матіоса, вилучену під час обшуків техніку передадуть на експертизу, зокрема для визначення можливості використання її за подвійним призначенням. За цим фактом розслідування проводять за ст. 258-5 – фінансування тероризму, ст. 212 – ухилення від сплати податків, а також інші статті, як-от розкрадання, що пов'язано з величезним обсягом електроенергії для роботи "ферм".

 

Уточнюючи, про яку криптовалюту йдеться, Матіос сказав, що це біткоїни. "Суми я б не хотів зараз називати, оскільки в майнінгу, і в фінансових операціях, і акумуляції коштів, які йшли на конвертацію, задіяні банківські установи", – пояснив він. Попередня вартість вилученої техніки, з його слів, становить близько $4 млн.

 

02.02.2018