ПАРЄ закликала Росію припинити "переміщення населення" у Криму.

 

Парламентська асамблея Ради Європи в рамках зимової сесії проголосувала за резолюцію "Гуманітарні наслідки війни в Україні", яку підготував депутат від Литви Еґідіюс Варейкіс.

 

Про це повідомляє "Радіо Свобода"

 

"Асамблея закликає російську владу припинити всю фінансову та військову підтримку, надану незаконним збройним угрупованням в Донецькій та Луганській областях, припинити визнавати їхні паспорти та інші документи, включаючи рішення суду та документи, які підтверджують право на нерухомість, видані на території, підконтрольній незаконним збройним угрупованням в Луганській та Донецькій областях", – мовиться в резолюції.

 

За резолюцію проголосувало 56 депутатів, утрималися – 10 із 66-ти депутатів, які взяли участь у голосуванні.

 

Асамблея вважає, що напрацювання українською владою стратегії для внутрішньо переміщених осіб має бути одним із її пріоритетів. ПАРЄ також закликала Росію гарантувати повагу прав людини та безпеку всіх осіб, які живуть в анексованому Криму, зняти заборону на Меджліс кримськотатарського народу і заборону на в’їзд кримськотатарським лідерам, звільнити всіх українських в’язнів, гарантувати доступ для міжнародних організацій до Криму. ПАРЄ вимагає від Москви припинити політику "переміщення населення" в анексованому Криму.

 

Асамблея у резолюції також закликає створити робочу групу щодо зниклих безвісти за участю України, Росії та Міжнародного комітету Червоного хреста, і висловлює занепокоєння гуманітарною ситуацією в Україні, що пов’язують з війною на сході країни й анексією Криму Росією.

 

У резолюції Парламентська асамблея Ради Європи також закликає Україну якнайшвидше ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду. "Це дозволить провести ефективне розслідування конкретних випадків порушення міжнародного гуманітарного права під час війни в Україні", – йдеться у резолюції.

 

24.01.2018