СБУ оприлюднила переговори ватажка "приватної армії Путіна" з російським генералом.

 

Служба безпеки України оприлюднила аудіозаписи телефонних переговорів між ватажком приватної військової компанії (ПВК) "Вагнера" Дмітрієм Уткіним і генералом збройних сил Росії Євґєнієм Нікіфоровим (позивний "Тамбов").

 

Про це йдеться на сайті СБУ.

 

На записах чутно, як Уткін і Нікіфоров обговорюють вихід бойовиків і військової техніки ПВК "Вагнера" на бойові позиції на Донбасі.

 

Згідно з інформацією СБУ, ця розмова відбулася 27 січня 2015 року – в період, коли контрольовані Росією сили розгортали наступ на Дебальцеве.

 

Нагадаємо, у жовтні 2017 року слідчі Служби безпеки України виписали повідомлення про підозру керівникові російської приватної військової компанії "Вагнера" Дмітрію Уткіну. Цю структуру також називають "приватною армією Путіна" через участь у низці кремлівських мілітарних авантюр.

 

На прес-конференції голова Служби безпеки України повідомив номер його військового жетона – М-0209.

 

"Цей проект російських спецслужб дозволяє кремлівським політикам впевнено казати на публіку та міжнародній спільноті фрази «іх там нєт» або «ми іх туда нє посилалі»", ‒ сказав очільник спецслужби.

 

Зі слів Василя Грицака, Служба безпеки України встановила причетність "групи Вагнера" до збиття військового літака ІЛ-76 у Луганську в червні 2014 року, штурму аеропорту "Луганськ", участь у штурмах Дебальцевого й інших українських поселень.

 

Служба також встановила 1570 імен та установчих даних бойовиків "групи Вагнера", зокрема й загиблих на території України.

 

Згідно з оцінками СБУ, до "приватної армії Путіна" входить понад 5 тисяч осіб.

 

23.01.2018