Туреччина розпочала військову операцію проти курдів.

Таким чином Анкара проіґнорувала  заклик Вашінґтона не вдаватися до бойових дій проти курдських союзників США.

 

 

Турецька армія вчинила масований обстріл курдських сіл в прикордонному реґіоні Афрін на півночі Сирії. Як повідомив телеканал ARD з покликом на дані курдського угруповання YPG, в ніч на п'ятницю, 19 січня, в декількох населених пунктах розірвалося близько 70 набоїв.

 

Міністр національної оборони Туреччини Нуреттін Чаніклі (Nurettin Canikli) повідомив: «Наступ на YPG, про який було заявлено кілька днів тому, de facto розпочався». Водночас він уточнив: поки що турецькі військовики не перетнули турецько-сирійського кордону». Чаніклі зазначив, що перебування курдських бойовиків у реґіоні становить реальну загрозу для безпеки Туреччини.

 

Тим часом турецьку військову операцію в прикордонному реґіоні критикують і у Вашінґтоні, і в Москві. Напередодні ввечері речниця Державного департаменту США Гізер Ноєрт (Heather Nauert) повідомила, що її американське зовнішньополітичне відомство закликало владу Туреччини «не чинити бойових дій проти курдів, а сконцентруватися на боротьбі проти терористичного угруповання ІДІЛ». А перший заступник глави комітету Держдуми з оборони Андрій Красов заявив: «Туреччина є одним з гарантів припинення вогню в Сирії. Будь-які бойові дії будуть заважати мирному процесу і позначаться на цивільному населенні».

19.01.2018