Супрун узяла в заступники директора фонду "Пацієнти України".

 

Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження про призначення на посаду заступника міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Ольги Стефанишиної.

 

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

 

 

Новий заступник міністра відповідатиме за напрями євроінтеграції та закупівлю лікарських засобів.

 

Ольга Стефанишина понад 10 років займається адвокацією прав пацієнтів. Вона є співзасновницею, а з 2011 року виконавчим директором благодійного фонду “Пацієнти України”, що об’єднує людей з різними захворюваннями у боротьбі за право на життєво необхідне лікування.

 

Стефанишина є співавтором закону про передачу державних закупівель лікарських засобів міжнародним спеціалізованим організаціям. "Цей реформаторський закон допоміг виключити корупційну складову із системи державних закупівель ліків та щорічно заощаджує Україні до 40%", – прокоментували у МОЗ. Фонд "Пацієнти України" також брав участь у розробці закону України “Про лікарські засоби”, котрий спрощує та скорочує процедуру реєстрації в Україні ефективних лікарських засобів, що зареєстровані та використовуються у країнах із жорсткими регуляторними процедурами.

 

Благодійний фонд провів низку адвокаційних кампаній, внаслідок яких в Україні затверджено першу державну програму з протидії гепатитам, виділено перше державне фінансування на ліки.

 

За інціативою фонду у 2014 році було створено стратегічну дорадчу групу з питань реформування системи охорони здоров’я України при МОЗ, яка сформулювала "Національну стратегію побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на період 2015–2025". Одне із досягнень фонду – створення електронної платформи "Є Ліки", де кожен пацієнт може переглянути наявність препаратів у лікарні, що є важливим кроком у напрямі розвитку електроннлї системи охорони здоров'я.   

 

Ольга має досвід роботи у "Всеукраїнській мережі ЛЖВ", Національному комітеті Товариства Червоного Хреста України, координувала проект МАТРА "Реінтеграція безпритульних жінок у Києві: інтегральний підхід на місцевому рівні" в управлінні соціального захисту населення Києва.

 

На посаді заступника міністра Ольга Стефанишина продовжить роботу із розширення доступу пацієнтів до лікування, а також виконання ключових зобов’язань України в рамках Угоди про Асоціацію з ЄС. 

 

"У нашій команді потужне підсилення!" – прокоментувала Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

 

Стефанишина назвала своє призначення "фантастичною річчю", бо протягом майже всієї своєї професійної діяльності вона була "по той бік барикад".

 

Пані Ольга назвала основні причини, котрі спонукали її прийняти запрошення до роботи в міністерстві. "Я знаю, що буду корисна Україні, і вважаю, що активні громадяни таки мусять самі йти у владу і змінювати систему зсередини", – зазначила Стефанишина, висловивши довіру керівному складові міністерства, а також наголосивши на потенціалі зміни системи зсередини. "Це вперше, коли я прийшла з пропозиціями до керівництва МОЗу і почула замість звичного «ми не можемо» – «бери і роби». Саме тоді я зрозуміла, що час змінювати підхід і робити те, чим я займаюся багато років, з набагато більшою ефективністю", – прокоментувала вона на своїй сторінці у Facebook.

 

12.01.2018