На "президентському" конкурсі до КС найбільше балів отримав Сергій Головатий.

 

Конкурсна комісія для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного суду України щодо осіб, яких призначає Президент України, визначила шорт-лист претендентів, котрих рекомендує призначити на посаду.

 

Згідно з повідомленням прес-служби АП, комісія вирішила рекомендувати шістьох кандидатів за результатами вивчення документів і відомостей, спеціальної перевірки й співбесіди. 

 

Найбільше балів отримав член Венеційської комісії від України, відомий правник Сергій Головатий, а вслід за ним – завідувач правничої кафедри Ужгородського університету Василь Лемак.

 

Комісія також вирішила рекомендувати на посаду судді КС (за пріоритетом) Анжеліку Крусян, Павла Любченка, Сергія Чеховича, Оксану Грищук. 

 

Голова держави вибере серед цього списку двох осіб.

 

Член Громадської ради доброчесності Михайло Жернаков написав на своїй сторінці у Facebook, що вибір у Президента мав би бути простий, адже Головатий і Лемак істотно випередили своїх конкурентів за кількістю балів. Водночас, з його слів, найбільшу прихильність в АП має Анжеліка Крусян – особа, зв'язана з Сергієм Ківаловим.

 

"Саме пані Анжеліку називають фавориткою Президента попри те, що вона провалила конкурс до Верховного Суду, невчасно подала декларацію і взагалі не мала б бути допущеною до конкурсу", – написав Жернаков. 

 

25.12.2017