Фріланд: Ми не перестанемо називати РФ агресором, доки вона не піде з України.

 

Канада не перестане називати Росію агресором, доки вона не поверне окуповані території і не піде з України.

 

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд у виступі на урочистостях з нагоди 100-річчя дипломатичної служби України, повідомляє "Укрінформ"

 

 

"Ми визнаємо, і ми про це скрізь говоримо, що Росія є агресором, що російська агресія проти України неприйнятна для міжнародної спільноти, і ми про це не перестанемо говорити, поки Росія є окупантом України. Я хочу, щоб ви це знали від нас і від усього західного світу – це дуже важливо", – наголосила Фріланд.

 

Вона додала, що Канада солідарна з Україною не тільки тому, що в країні велика українська діаспора і там люблять нашу країну.

 

"Ми розуміємо: те, що Росія зробила проти України, є небезпечним для цілого світу, для всього світового порядку, тому це питання для нас абсолютно ключове і абсолютно ключове для цілого західного світу", – додала пані Христя.

 

Що ж до конкретних домовленостей, то міністр закордонних справ заявила, що Канада готова розглянути запит України про постачання зброї, та наразі така заява не надходила. 

 

"У Канаді дуже складний процес контролю експорту зброї, який для нас дуже важливий. Ми дуже до цього серйозно ставимося, тому що це велика відповідальність уряду і моя особисто, бо я підписую всі заявки, які дозволяють експорт зброї. Треба найперше, щоб було прохання про купівлю зброї, а тоді це проходить через весь цей процес", – сказала Фріланд на брифінґу.

 

Вона нагадала, що Україну вилучили зі списку заборонених для експорту зброї країн лише 13 грудня. "До цього моменту не було ніяких прохань, процес ще не почався", – додала вона.

 

Натомість уряд Канади ухвалив рішення виділити гроші на гуманітарну допомогу мешканцям Донбасу. "Ми оголосили сьогодні, що ми майже 8 мільйонів доларів гуманітарної допомоги надаємо для Донбасу", – сказала Фріланд.

 

Вона додала, що Канада дійсно щиро співчуває тим бідним людям, які досі страждають у цій важливій частині України.

 

22.12.2017