Принцип «прощаємо і просимо прощення» має стати частиною сучасних української та польської культур, – Глава УГКЦ.

 

У вівторок, 5 грудня, Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав у НУ «Львівська політехніка» говорив з академічною спільнотою та всіма охочими про 30-річчя проголошення Декларації польсько-українського прощення та примирення, передає департамент інформації УГКЦ.

 

«Стараюся, щоб українці й поляки зробили все, аби християнський заклик, який збудував і може врятувати об’єднану Європу, – «Прощаємо і просимо прощення» – став не лише гарною цитатою текстів і послань, а й частиною сучасних культур, способу життя, думання, діяння кожного українця і кожного поляка!» – наголосив Глава УГКЦ.

 

У своєму виступі він розповів, що загалом бачить оптимістичну картину майбутнього розвитку України та її взаємин з іншими державами, зокрема з Польщею, адже вірить у світле майбутнє польсько-українських стосунків.

 

«Незважаючи на гострі та пікантні політичні, історичні та релігійні моменти в історії між обома народами, ми маємо завжди йти назустріч одне одному та шукати те, що нас об’єднує, а не роз’єднує», – сказав Предстоятель УГКЦ.

 

Також Глава Церкви закликає українську молодь спілкуватися з польською для ще більшого примирення і порозуміння.

 

Окремо Блаженніший Святослав зупинився на дипломатичній ролі Церкви.

 

«Наша Церква є дипломатичною у міжнародних відносинах. Ми сьогодні в Україні маємо різні Церкви, яким Бог дав різну можливість послужити для українського питання. Ми маємо велику мережу по всьому світі. У таких зустрічах я почуваюся на передовій інформаційної війни, яка ведеться проти України та Європи. Адже це саме той спосіб, яким ми можемо послужити Україні і показати іншим, чого хочемо. Крім того, це прекрасний спосіб для представників влади різних країн почути звичайних людей, яких ми представляємо», – додав Глава УГКЦ.

07.12.2017