Рішення схвалили не тільки члени ОПЕК, а й інші великі нафтовидобувні країни.
Країни, які займаються експортом нафти, на зустрічі у Відні домовилися продовжити чинні обмеження на обсяги видобутку ще на дев'ять місяців, тобто до кінця 2018 року (досі мораторій був чинним до кінця березня 2018 року). Таким чином вони намагаються підтримати рівень цін на енергоносії.
Нагадаємо, що чинні обмеження обсягів нафтовидобутку були узгоджені ще рік тому і допомогли не тільки утримати світові ціни на нафту-сирець, які перманентно падали, а й підштовхнули їх вгору майже на 30%. Стрімке падіння світових цін на нафту в 2014–2015 роках було викликано головним чином кризою перевиробництва, яка значною мірою була спровокована зростанням видобутку в США сланцевої нафти. Держави, в яких експорт нафти становить істотну частку бюджетних надходжень, зіткнулися з різким падінням прибутків. Тоді й було досягнуто згоди про зниження обсягів видобутку. У грудні минулого року рішення ОПЕК підтримали ще 10 країн, котрі не є членами організації, зокрема й Росія. Цього разу до угоди долучилися Лівія та Нігерія – повідомляє інформаційна аґенція Bloomberg.
Проте у четвер ввечері, 30 листопада, після оголошення про пролонґування угоди ціни на нафту, навпаки, навіть трішки впали, оскільки таке рішення було передбачуваним. Зокрема, ціна бареля нафти марки Brent опустилася на 0,3% і становила 62,35 долара.
Подовження цієї угоди означає, що країни-експортери, як і раніше, щодня добуватимуть загалом на 1,8 млн барелів менше, ніж дозволяють їхні потужності.
01.12.2017