Посли G7 поквапили парламент з ухваленням виборчої реформи.

 

Посли країн "Великої сімки" закликали Верховну Раду завершити виборчу реформу, розпочату 7 листопада з прийняття за основу проекту Виборчого кодексу, котрий, зокрема, предбачає запровадження "відкритих списків" на парламентських виборах.

 

Про це йдеться у заяві послів G7, опублікованій на офіційному сайті амбасади Італії.

 

"Ми вітаємо Верховну Раду України з ухваленням у першому читанні проекту Виборчого кодексу №3112-1. Ми єдині в думці, що вже настав час для проведення виборчої реформи, аби забезпечити принаймні рік для її впровадження перед виборами 2019 року", – зазначають дипломати.

 

"Вважаємо, що до другого читання ще залишається простір для прозорого, всеохоплюючого та консультативного процесу, який має забезпечити подальше зміцнення демократичного представництва, у тому числі – через дієві санкції за порушення норм виборчого законодавства та неналежне використання державних ресурсів, з метою розширення політичної участі та представництва вразливих спільнот і меншин, зокрема жінок та внутрішньо переміщених осіб, а також для того, щоб прискорити реформу політичного фінансування", – йдеться у заяві.

 

"Велика сімка" також закликала оновити ще у 2017 році склад Центральної виборчої комісії, адже термін повноважень більшості членів Центрвиборчкому вже вичерпався. "Це дасть змогу створити політично збалансовану виборчу комісію з потужними довготривалими повноваженнями, що працюватиме за підтримки осучасненого механізму організації виборчого процесу", – йдеться у заяві.

 

"Переконані, що виборчі реформи, здійснювані з дотриманням відповідних міжнародних зобов'язань і стандартів, є ключовою запорукою повноцінної реалізації потенціалу України. Ефективні виборчі процеси, що користуються довірою, та забезпечувана ними легітимність виборних інституцій та лідерів матимуть вагомий вплив на довготривале зміцнення демократії, політичну стабільність і поступ економіки", – резюмували посли.

 

16.11.2017