Держдеп наполягає на тому, щоб місія миротворців охоплювала весь Донбас.

 

Заступник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Весс Мітчелл заявив, що США продовжують роботу над можливістю введення миротворчої місії ООН на Донбас, а також надання летального озброєння Україні.

 

Про це Мітчелл заявив на брифінґу в Києві по завершенні переговорів із Президентом України Петром Порошенком, повідомляє аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

 

"Ми продовжуємо працювати над можливостями й аналізувати можливість введення в зону конфлікту миротворчих сил ООН. Це непросте завдання, але, як вважаємо ми, в США, такі миротворчі сили мають вводитися на всю окуповану територію, передбачати відведення озброєнь до місць постійної дислокації", – сказав представник Держдепу.

 

Зі слів Мітчелла, на зустрічі з Президентом України також обговорювалося питання надання летальної зброї Україні. "Ми обговорювали це. Надання летального озброєння є одним із варіантів, який ми розглядаємо", – додав він.

 

Учасник переговорів запевнив, що санкції проти Росії залишаться в силі аж до виконання Москвою мінських угод. "Ми вважаємо, що санкції – важливий інструмент збільшення ціни за ту агресію, яка була здійснена проти України. Ми стоїмо на позиції, що санкції є прямим результатом російської агресії", – сказав Мітчелл.

 

З його слів, санкції можуть переглянути лише у випадку зміни поведінки Росії, котра спричинила до окупації Донбасу та анексії Криму.

 

На переговорах також ішлося про хід реформ в Україні. "Нам було приємно бачити, що в Україні ухвалено кілька дуже важливих реформаторських законів, але ще багато необхідно зробити. Слід продовжувати зусилля в питанні створення Антикорупційного суду", – похвалив Мітчелл.

 

Заступник держсекретаря США наголосив на важливості продовження боротьби з корупцією і продовження реформ в Україні, зокрема в енергетичному секторі. "Ми вважаємо, що треба забезпечити виконання Україною вимог для отримання наступного траншу МВФ", – наголосив він.

 

Мітчелл запевнив, що США продовжують активно підтримувати Україну як у протистоянні російській агресії, так і в проведенні реформ.

 

15.11.2017