Мадрид звинуватив Москву в провокуванні каталонської кризи.

Іспанські міністри виступили в Брюсселі з доповіддю про втручання Росії у внутрішньополітичні іспанські процеси.

 

 

Під час виступу на засіданні Європейської Ради на рівні міністрів оборони та закордонних справ у понеділок ввечері, 13 листопада, в Брюсселі представники Іспанії повідомили про «втручання груп з РФ під час підготовки й проведення референдуму про відділення Каталонії з метою дестабілізації іспанської держави». Вони наголосили, що мають докази того, що державні і приватні особи на території Росії та Венесуели в рамках масштабної кампанії використовували Twitter, Facebook та інші соціальні мережі й сайти, щоб «просувати сепаратистські ідеї і впливати на громадську думку напередодні плебісциту», який першого жовтня провела тодішня каталонська влада.

 

Керівник МЗС Іспанії Альфонсо Дастіс (Alfonso Dastis) зазначив, що Мадрид виявив у соцмережах фейкові профілі, половина яких обслуговувалася з Росії, а 30 відсотків – з Венесуели. За його словами, ці екаунти були створені для поширення інформації, де перебільшувалося переваги відділення Каталонії від Іспанії. Міністр закордонних справ заявив, що підняв цю тему в діалозі з Кремлем. Глава іспанського оборонного відомства Марія Долорес де Коспедаль (Maria Dolores de Cospedal) підкреслила, що групи, про які йдеться, силуються домогтися нестабільності в Європі, і що обов’язок іспанців – надати розголосу цій інформації. «Так, ми маємо докази», – запевнила іспанська міністерка, слова котрої цитує видання Die Presse.

 

Присутній на зустрічі в Брюсселі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ вказав, що згідно з різними донесеннями, Росія вчинила спроби втручання у внутрішні політичні процеси в декількох країнах. «Альянс звинувачує Москву в застосуванні стратегій інформаційної війни і дезінформації з метою розділити Захід і порушити його єдність у питанні економічних санкцій щодо Кремля», – заявив керівник НАТО.

14.11.2017