ВР скасувала конкурси для голів ОДА та РДА.

 

Верховна Рада підтримала законопроект про внесення змін до деяких законів щодо окремих питань проходження державної служби (№7126), котрий скасовує конкурси для призначення голів обласних та районних державних адміністрацій.

 

Таке рішення підтримали 234 народних депутати на пленарному засіданні в четвер, повідомляє аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Документ, зокрема, передбачає зміни до закону про державну службу, згідно з якими посади голів місцевих державних адміністрацій, їхніх заступників не будуть посадами держслужби.

 

Водночас ухвалений в цілому парламентом законопроект передбачає, що до категорій посад державної служби належатимуть керівники і заступники структурних підрозділів місцевих держадміністрацій, апаратів місцевих адміністрацій.

 

При цім, згідно з ухваленими змінами до закону "Про державну службу", ст. 91 "Особливості проходження державної служби в окремих державних органах" поширюватиметься на керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабінету Міністрів, а також на їхніх заступників. Крім того, ці зміни передбачають, що керівників центральних органів виконавчої влади, які не є членами Кабміну, та їхніх заступників призначатиме на посаду і звільнятиме Кабінет Міністрів у порядку, передбаченому законодавством.

 

Депутати також прибрали зі ст. 91 норму про те, що голів місцевих державних адміністрацій призначає і звільняє Президент за поданням Кабінету Міністрів, а пропозиції щодо кандидатур на ці посади вносить Кабміну комісія за результатами конкурсного відбору.

 

Народний депутат Олексій Гончаренко (фракція БПП) пояснив, що законопроект передбачає повернення до прямої конституційної норми про те, що керівників місцевих державних адміністрацій призначає Президент України за поданням уряду. Депутат уточнив, що ухвалення законопроекту забезпечить усунення невідповідності законів "Про місцеві державні адміністрації", "Про центральні органи виконавчої влади", "Про Кабінет Міністрів України" і "Про державну службу" Конституції України щодо порядку призначення та звільнення голів місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників, а також керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабміну.

 

Натомість народний депутат Мустафа Найєм після ухвалення законопроекту сказав, що Адміністрація Президента намагається перетворити місцеві адміністрації на виборчі штаби. "Верховна Рада проголосувала за повернення Президенту права одноосібного призначення голів місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників. Без жодного конкурсу. Окрім цього, закон скасував вимогу про поділ політики і державної служби. Губернатори та їхні заступники – як у старі добрі часи – знову зможуть займатися політикою на державній службі, фактично очолювати передвиборні штаби Президента і правлячої партії на парламентських і президентських виборах", – зазначив Найєм, додавши, що це "перша сходинка адміністративного ресурсу в кампанії 2019 року".

 

09.11.2017