Кримінал в асортименті

В Україні трагедія існує паралельно з фарсом, і коли здається, що кількість і першої, і другого досягла критичної межі, виявляється, що то так тільки здається.

 

Розстріл тижня

 

 

Другий замах за півроку на подружжя Адама Осмаєва і Аміни Окуєвої таки майже досягнув своєї цілі – жінка-воїн загинула, її чоловіка поранено. Влітку на київському Подолі зловмисник з пістолетом був менше кваліфікованим – і тоді все закінчилося перестрілкою та затриманням кілера, восени поблизу Глевахи вбивці стріляли з автоматів – і своє завдання наполовину виконали.

 

Згідно з народною прикметою, якщо про злочин починають говорити радники міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк і Антон Геращенко, то з розкриттям криміналу будуть великі проблеми. Цього разу перший нагадав, що подружжя було особистими ворогами чеченського царька Рамзана Кадирова, а другий розвинув тему і констатував, що, крім помсти з боку того самого Кадирова, розглядають версію проведення спецоперації російських диверсантів для дестабілізації ситуації в Україні.

 

Коли ж про вбивство заговорив поранений півтора тижня тому народний депутат Ігор Мосійчук (за його словами, вбивцями Аміни були ті самі люди, які зробили замах на нього біля телеканалу «Еспресо»), підозри в появі нового кримінального «глухаря» зміцнилися.

 

Вбивство тижня

 

 

«Три основні версії зараз прозвучали, які можемо оцінювати як оперативні. Не відкидаємо, що це було пов'язано з політичною діяльністю Сергія Самарського. Це міг бути розбій, в результаті якого він загинув. Також розглядаємо версію бізнес-відносин до того, як він почав займатися політичною діяльністю. Жодної з версій не відкидаємо, але далі вони будуть або підтверджені, або спростовані слідчим шляхом», – озвучив у телеефірі радник глави МВС Іван Варченко подробиці смерті депутата Сєверодонецької міської ради Сергія Самарського. Політик, який мав постійні серйозні контри з колаборантами в Луганській області, зник, а потім його тіло з проламаним черепом знайшли неподалік його ж помешкання.

 

Зараз за інформацію, яка допоможе правоохоронним органам розкрити вбивство Самарського, призначено винагороду в 100 тис. грн, проте і у цій справі перспективи щодо розкриття вкрай туманні. Найімовірніший варіант розвитку подій – справу довго і «наполегливо» розслідуватимуть, аж доки станеться якась нова трагедія і вбивство депутата забудеться. Можливо, проведуть справу як розбій, знайдуть місцевого цапа-відбувайла і бравурно відзвітують. Оптимізму професійність вітчизняних компетентних органів не додає вже дуже давно.

 

Зась ранцям!

 

 

Для високочолих експертів затримання Олександра Авакова є «елементом війни між президентом і міністром», для простих посполитих дійство в Солом’янському суді і довкола нього – чергове шоу, яке було б смішним, коли б не було так сумно. Сина шефа МВС звинувачують в оборудках з поставками наплічників для правоохоронців.

 

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури порахували, що своїми діями Олександр Арсенович завдав шкоди на 14,4 млн грн, натомість його тато Арсен Борисович назвав такі підрахунки політичним переслідуванням. Свої п’ять копійок вставило кероване Аваковим-старшим міністерство і ціла парламентська фракція «Народний фронт».

 

Щоб нікому не здалося, що в історії мало сюрреалізму, з’явився електронний браслет. Точніше, електронний браслет, який мав би, згідно з розпорядження суду, носити Аваков-молодший, допоки справа вирішиться, – зник. Таких пристроїв, виявляється, в країні бракує. З цього можна зробити висновок – з корупціонерами в Україні так активно борються, що вже всіх оббраслетили.

 

Поки що Авакову-молодшому і колишньому заступнику міністра МВС Чеботарю повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У те, що справа дійде до якогось логічного і раціонального завершення, віриться мало, тому залишається сподіватися на принаймні продовження шоу.

 

Повернення тижня

 

 

Колись Владислав Каськів і Юрій Луценко стояли разом на Помаранчевому Майдані, але потім шляхи двох персонажів круто розійшлися. Один командував міліцією, а потім трохи сидів у тюрмі, другий капіталізував політичний бренд «Пора» і вигулькнув на дуже хлібній посаді в команді Януковича.

 

Коли часи вкотре змінилися, Луценко почав керувати прокурорами, а Каськів досліджувати флору і фауну Латинської Америки, попри те, що його діяльністю дуже цікавилися на історичній батьківщині.

 

Цікавість вимірювалася сумами від 225 млн грн (стільки коштів Каськів «освоїв» на посаді керівника Державного агентства з інвестицій за підрахунками міністра МВС Авакова) до 400 млн грн (стільки Владиславу нарахували журналісти). Луценко каже, що з державного бюджету у бік Каськіва зникло 7,5 млн грн. Після цих цифр констатуємо – Каськів повернувся в Україну і каже, що зробив то абсолютно добровільно, Луценко переконаний, що це повернення є результатом філігранної операції вітчизняної прокуратури.

 

Блудного Владислава в результаті випускають з зали найгуманнішого суду під заставу у 160 тис. грн. Знаючі люди кажуть, що Каськів володіє якоюсь дуже важливою інформацією про колишню владу і от-от почне нею ділитися. Невідомо, чи матиме то якісь серйозні наслідки, але і тут майже зі стовідсотковою упевненістю можна чекати шоу.

 

06.11.2017