Уряд Іспанії розпустив адміністрацію і парламент Каталонії.

Підтримку діям центральної іспанської влади висловили Європейська Унія і Сполучені Штати.

 

 

Формальне рішення про розпуск реґіональної адміністрації та парламенту Каталонії, а також про запровадження прямого управління в провінції кабінет міністрів Іспанії на чолі з прем'єр-міністром Маріано Рахоєм ухвалив на надзвичайному засіданні, яке пройшло ввечері в п'ятницю, 27 жовтня. Окрім того, позачергові вибори до місцевого парламенту вирішено провести 21 грудня поточного року – повідомило видання El Pais.

 

Кількома годинами раніше Верхня палата парламенту Іспанії – Сенат – більшістю голосів дала добро прем'єр-міністру країни Маріано Рахою на усунення від влади Женералітету Каталонії й розпуск місцевого парламенту. Керівник уряду, виносячи це питання на розгляд сенаторів, керувався статтею 155 Конституції, яка передбачає запровадження прямого управління автономією. За застосування цієї статті проголосували 214 сенаторів, проти – 47, один сенатор утримався.

 

Голосування в Сенаті Іспанії відбулося зразу після того, як парламент в Барселоні оголосив про процес створення незалежної держави. Депутати ухвалили резолюцію про заснування «Каталонської республіки як незалежної і суверенної держави». Це рішення радісно зустріли десятки тисяч каталонців, котрі в той момент мітингували під будівлею місцевого парламенту.

 

Дії іспанського уряду підтримали Європейська Унія і Сполучені Штати. Водночас вони засудили кроки Барселони, спрямовані на сецесію.

 

«Для Євроунії нічого не змінилося. Іспанія залишається нашим єдиним партнером», – заявив у мікроблозі Twitter президент Європейської ради Дональд Туск після оголошення Каталонією своєї незалежності.

 

«ЄУ не потрібні нові тріщини. Я б не хотів, щоб Унія завтра складалася з 95 держав», – заявив, своєю чергою, з приводу рішення парламенту в Барселоні президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

 

«Прагнення Каталонії до незалежності стане фатальним для громадян і економіки, і до того ж воно – протиправне. Каталонцям слід знати: якщо вони вийдуть з Іспанії, вони опиняться за межами ЄУ», – написав у своєму Twitter’і голова Європарламенту Антоніо Таяні.

 

«Каталонія є невід'ємною частиною Іспанії. США підтримують конституційні заходи уряду країни, спрямовані на збереження її єдності», – йдеться в заяві Державного департаменту США.

 

Також про підтримку дій центральної влади Іспанії висловилося багато лідерів європейських держав.

28.10.2017