З відповідною пропозицією виступив Державний департамент Сполучених Штатів і в рамках реалізації нових санкцій щодо Росії.
Американський Держдепартамент передав Конгресу США список російських компаній і організацій, щодо яких можуть запровадити санкції. До цього переліку, копія якого опинилася в розпорядженні газети New York Times, потрапили найбільші російські підприємства, пов'язані з оборонною промисловістю: «Калашников», «Уралвагонзавод», «Рособоронэкспорт», «МИГ», «Сухой», «Туполев», «Ижмаш», «Ростех», «Вертолеты России» тощо. У «чорному списку» і російські силові відомства: Федеральна служба безпеки, Служба зовнішньої розвідки, Головне управління Генштабу РФ.
Як ідеться у пояснювальній записці до документа, підписаного держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, сам собою він не запроваджує санкцій, але є урядовим переліком юридичних і фізичних осіб, котрі «є частиною або працюють від імені оборонного і розвідувального секторів уряду Російської Федерації».
Заходи щодо Росії внесли в пакет санкцій, який був майже одноголосно схвалений Сенатом і Палатою представників Конгресу США та підписаний Трампом 2 серпня. Закон, зокрема, передбачає санкції щодо Росії у зв'язку з висновками американської розвідки про те, що Москва «вдавалася до гакерських і пропагандистських заходів з метою втручання в президентські вибори в США 2016 року».
Закон закликає президента запровадити санкції щодо будь-яких осіб, котрі, на його думку, мали «суттєві ділові зв'язки з особами, які є частиною або працюють від імені оборонного і розвідувального секторів» російського уряду.
Закон наказував Трампу виявити таких осіб до 1 жовтня, чого адміністрація зробити не встигла. «Це досить складно і може потребувати більше часу», – пояснили ще напередодні завершення дедлайну представники Держдепартаменту.
27.10.2017