«Чехія – це не Мілош Земан».

 

 

Нещодавні заяви президента Чехії Мілоша Земана на сесії ПАРЄ щодо Криму викликали не лише обурення української сторони, а й не знайшли підтримки в самій Чехії.

 

Після того, як від озвучених пропозицій віддати Крим Росії за грошову компенсацію, офіційно відмежувалися уряд та парламент Чехії, своє слово сказало і чеське громадянське суспільство. В соціальних мережах декілька днів після заяв  Мілоша Земана триває флешмоб – чехи фотографуються з написом «Czech Republic is not Zeman» та позначають свої дописи хештегом #sorryukraine.

 

 

Однією з перших на флешмоб відгукнулася депутатка Чехії в ПАРЄ Ґабріела Пецкова (на знимці), котра опублікувала фотографію з написом «Чехія – це не Мілош Земан» ще у Страсбурзі, одразу після закінчення засідання ПАРЄ. У розмові із Z пані Пецкова сказала таке:

 «В Чехії піднялася справді велика хвиля підтримки України, як серед людей, так і в офіційних колах. В різних містах організовуються демонстрації проти Земана, які часто поєднуються з протестами проти Андрея Бабіша (колишній міністр фінансів Чехії, лідер найбільш рейтингової партії ANO, якого звинувачують у фінансових махінаціях та співпраці з Держслужбою безпеки до Оксамитової революції)

Особисто я, як і більшість чехів, вважаю анексію Криму за безпрецедентне порушення територіальної цілісності країни,  яку не можуть ігнорувати демократичні держави і яку неможливо будь-чим відшкодувати – не можна торгувати з домівкою та батьківщиною людей. Легітимізувати анексію означало б лише підігріти апетит агресора  для подальшого просування, адже «апетит приходить підчас їжі». Єдина підстава для відміни протиросійських санкцій – це повернення Криму Україні. Тримайтеся, чехи вас підтримують!»  

 

Z поспілкувався також із Їржі Барешом, чоловіком, який «запустив» флешмоб:

 

«Все життя я намагаюся мати чисте сумління. Коли я почув, що говорить глава нашої держави, як він рекомендує визнати російську анексію Криму, а окуповані території виміняти на сировину, я не хотів, щоб будь-хто міг подумати, що це й моя позиція. Тому я просто зробив фото з написом "Чехія – це не Земан".

 

Я радий, що моєму прикладу слідувало стільки людей і що ми таким чином хоч трішки очистилися від цього більшовицького свинства. Лише моє фото поширило понад 350 людей, десятки людей продовжують фотографуватися з подібним написом, і кожен з таких дописів має десятки поширень. Основне, що ці фотографії потрапили і в український сегмент fb, що про них дізнаються українські громадяни. Це було моїм головним наміром. Ми – це також народ Вацлава Гавела, а не лише Мілоша Земана».

 

Дівчата з Чехії застали заяву Земана у Києві і приєдналися до соцмережного "флешмобу"

 

Радко МОКРИК з Праги

 

 

13.10.2017