Мадрид вимагає пояснень від Барселони.

Уряд Іспанії попросив каталонську владу надати роз'яснення щодо факту проголошення незалежності.

 

                                                                         Маріано Рахой

 

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав каталонську регіональну адміністрацію офіційно пояснити, проголосила вона незалежність чи ні. Про це керівник іспанського уряду заявив у середу, 11 жовтня, після екстреного засідання кабінету міністрів, на якому обговорювали питання, як Мадрид повинен реагувати на промову голови Женералітету Каталонії Карлеса Пучдемона.

 

За словами Рахоя, уряд вирішив надіслати офіційний запит Барселоні, перш ніж вжити заходів, передбачених статтею 155 іспанської Конституції. «Відповідь голови каталонської адміністрації визначить майбутні події, які відбудуться в найближчі кілька днів», – попередив іспанський прем’єр. Рахой додав, що він має намір діяти «обережним і відповідальним» чином – повідомило видання El Mundo.

 

Нагадаємо, що у вівторок ввечері Пучдемон проголосив тривалу промову в парламенті Каталонії. За його словами, за результатами референдуму автономія отримала мандат від народу, щоб стати незалежною державою. «Мільйони мешканців Каталонії вважають єдиним варіантом то, щоб Каталонія стала незалежною державою», – заявив Пучдемон. Але при цьому він закликав депутатів призупинити проголошення незалежності, щоб почати діалог з владою Іспанії для пошуку узгодженого рішення. «Ми не злочинці, ми не божевільні, ми не путчисти – ми нормальні люди, які просять дати їм можливість проголосувати. Ми зовсім не проти Іспанії та іспанців», – пояснив глава каталонського уряду.

 

Окрім того, Карлес Пучдемон, його заступник Оріол Жункерас, а також спікер парламенту Карме Форкадель підписали документ під назвою «Заява представників Каталонії». У ньому йдеться, що Каталонія «відкрита до переговорів з Іспанією, без попередніх умов, для створення системи взаємодії заради користі обох сторін». Каталонія зобов'язується «поважати міжнародні зобов'язання, які поширюються на її територію, і залишиться в міжнародних договорах, в яких бере участь Іспанія». Зі свого боку, Каталонія «закликає всі держави і міжнародні організації визнати Каталонську республіку незалежною і суверенною державою».

11.10.2017