Проте надання половини з вказаної суми залежатиме від проведення Києвом реформ в сфері оборони.
За проект закону про асигнування на оборону США на 2018 рік, який санкціонує надання Україні допомоги в сфері безпеки на суму 500 мільйонів доларів, включно з поставкою оборонної летальної зброї, проголосувало 89 сенаторів, проти виступило лише восьмеро – повідомило видання New York Times.
Документ передбачає обмеження на надання Україні половини зазначеної суми доти, допоки міністр оборони США підтвердить, що Київ вжив вагомих заходів з реалізації інституційних реформ у сфері оборони. У Вашингтоні вважають, що ці реформи необхідні для підтримки потенціалу, створеного з використанням наданої допомоги в сфері безпеки.
Досі чітко не декларовано, яку саме летальну зброю буде поставлено в Україну. Раніше експерти повідомляли, що може йтися про протитанковому зброю і системи для нейтралізації російської артилерії. Президент України Петро Порошенко написав у вівторок на своїй сторінці в Facebook таке: «Вперше на законодавчому рівні пропонують надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони».
Окрім України, законопроект дозволяє надати до 100 мільйонів доларів на підтримку спільної програми країн Балтії щодо підвищення обороноздатності й зміцнення потенціалу для стримування російської агресії.
На рішення Сенату вже встигли відреагувати в Москві. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков зазначив, що можливі поставки летальної зброї Києву в Кремлі вважають «контрпродуктивними». «Таке рішення, звичайно ж, не сприятиме врегулюванню конфлікту на південному сході України», – цитує агентство ТАСС заяву Пєскова.
19.09.2017