Документ, за твердженням його ініціаторів, спрямований на просування демократичних принципів в кіберпросторі.
Ед Ройс і Еліот Енґель
Законопроект репрезентували двоє чільних членів Палати представників Конгресу США – республіканець Ед Ройс (Ed Royce) і демократ Еліот Енґел (Eliot Engel). Він покликаний протидіяти спробам Росії і Китаю посилити контроль і цензуру в кіберпросторі – повідомило радіо Voice of America з покликом на спільну заяву конгресменів.
«США чимраз частіше зазнають онлайн-атак з боку іноземних діячів. Двопартійний законопроект про кібердипломатію допоможе в боротьбі з іноземними загрозами в інтернеті, одночасно забезпечуючи просування прав людини, зміцнення ринку праці і зростання економіки», – йдеться в заяві.
Законопроект передбачає створення посади посланця з питань кіберпростору, котрому буде доручено очолити зусилля Держдепартаменту в сфері кібердипломатії та керувати розробкою і застосуванням міжнародної кіберполітики. Ця політика, за словами авторів законопроекту, «просуватиме демократичні принципи і протидіятиме спробам Росії і Китаю посилити контроль і цензуру в інтернеті».
Держдепартаменту доручать виробити критерії «відповідальної поведінки» держав в інтернеті, яка передбачає дотримання демократичних цінностей і прав людини. За словами законодавців, їхня мета – «зробити так, щоб інтернет був відкритим, надійним і безпечним».
За словами авторів, задуматися про заходи такого кшталту їх спонукала, зокрема, висунута 2015 року пропозиція Росії, Китаю, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану і Узбекистану про ухвалення кодексу поведінки в галузі інформаційної безпеки, який передбачає «обмеження поширення інформації» та «контроль над комунікаційними та інформаційними технологіями» за наявності загрози для політичної безпеки країни.
15.09.2017