Каплиці Боїмів повернули відреставровану браму.

 

Сьогодні, 8 вересня, відбувся монтаж відреставрованої брами каплиці Боїмів, інформує прес-служба Львівської міськради.

 

Монтажні роботи проводили під керівництвом Андреаса Альтгаммера, реставратора металу, експерта GIZ (Німеччина) та Юрія Миколаїшина, реставратора металу «Оберіг Груп» (Львів). У роботах брав участь Максим Собуцький.

 

Урочисте відкриття відреставрованої брами відбудеться завтра, 9 вересня, об 11 год. в рамках відзначення Днів європейської спадщини.

 

Реставрація брами відбувалася на замовлення Львівської національної галереї мистецтв за підтримки управління охорони історичного середовища ЛМР.


Відреставрована брама каплиці Боїмів у Львові. Фото: Олександр Мазуренко/ЛМР

 

За словами Мар’яни Мороз, заступника начальника управління охорони історичного середовища ЛМР, фінансування реставрації брами відбувається за кошти німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова». Управління охорони історичного середовища ЛМР проводило всі підготовчі роботи, виготовляло необхідні документи і реставраційне завдання.

 

Каплиця Боїмів, зведена 1615 року в стилі пізнього ренесансу, належить до найважливіших історичних будівель міста і є зразком каменярської та ковальської майстерності періоду ренесансу. Зважаючи на культурно-історичну та мистецько-ремісничу цінність цієї будівлі для міста, вхідна брама та металеві решітки каплиці потребували негайної реставрації.

08.09.2017